Haber Detayı
25 Ağustos 2017 - Cuma 00:16
 
ASKİ Spor'lu Rıza Kayaalp'e Coşkulu Karşılama
Fransa'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Grekoromen Stil 130 kiloda altın madalya kazanan ve üçüncü kez Dünya Şampiyonluğunu elde elen ASKİ Spor’lu Rıza Kayaalp, Ankara’da coşkuyla karşılandı.
Spor Haberi
ASKİ Spor'lu Rıza Kayaalp'e Coşkulu Karşılama

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor’un milli güreşçisi Kayaalp’i, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Anne ve babasının yanı sıra Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Türkiye Güreş Federasyonu ve ASKİ Spor Kulübü yetkilileri ile çok sayıda Başkentli sporsever karşıladı.

   Dünya şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, karşılamada yaptığı konuşmada, hedefinin katıldığı organizasyonlarda, Türk Bayrağını göndere çektirmek ve İstiklal Marşı'nı okutmak olduğunu belirtti.

         Türk halkının müsabakalar öncesinde kendisinden büyük beklentileri bulunduğunu ifade eden Kayaalp, şöyle konuştu:

        “Şampiyon olup, böyle mutlu bir şekilde ülkeme dönmek beni gururlandırıyor. 12 yıldır Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılar kazandım. Benden yeni başarılar bekleniyor. Halkımızı düşünerek şampiyonalara katılıyoruz. Herkesi sevindirdiğim için çok mutluyum. Desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımız, Spor Bakanımız ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek terimiz kurumadan arayıp, tebrik ettiler. 2020'ye kadar 2 dünya ve 3 Avrupa şampiyonası var, bu zamana kadar yoluma devam etmek istiyorum. Şampiyonluklar kazanıp ilerlemek istiyorum. Ben böyle çalıştığım sürece, inşallah 2020'de altın madalyanın geleceğine inanıyorum."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ASKİ, Spor'lu, Rıza, Kayaalp'e, Coşkulu, Karşılama,
Yorumlar
Haber Yazılımı