Haber Detayı
09 Mart 2017 - Perşembe 23:47
 
ASO'dan Kadınlar Günü'nde Kardeşlik Yemeği
Ankara Sanayi Odası 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen iş kadınlarının da yeraldığı yemekli bir toplantı düzenledi.
Ekonomi Haberi
ASO'dan Kadınlar Günü'nde Kardeşlik Yemeği

“Ankara Hakkari Kardeşlik Köprüsü” temalı etkinlikte Hakkari, Adıyaman, Kütahya gibi illerden gelen girişimci kadınlar deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Geceye ASO Meclis ve Komite üyeleri, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, bürokratlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını yapan ASO Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Ardıç, Türkiye’de kadınların ekonomik, sosyal ve siyasal hayata yeterince katılmadıklarını belirterek,“Türkiye hedefleri olan bir ülke. Küresel düzeyde rekabet edebilir bir ülke olabilmemiz için edebilmemiz için Türkiye’de nüfusun yarısını oluşturan kadınların iş hayatına katılması büyük önem taşıyor. Kadınlar olmadan hedefimize ulaşmamız zor” dedi. Kadın girişimcilerin artması için ASO olarak büyük çaba gösterdiklerini belirten Ardıç, ASO girişimcilik okulundan mezun olanların yarısından fazlasının kadın olduğuna dikkat çekti. Ardıç, Türkiye’de kadınların şiddet haberleriyle değil, her alanda başarı hikayeleriyle gündeme gelmesi dileğinde de bulundu.
ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir’in eşi Oya Özdebir ise yaptığı konuşmada “Kadın hakları sorunları çözümlenmeden, kadınlar kendilerini güvende hmeden ne ülkemizde, ne de dünyada tam bir mutluluk ve huzur olamaz. Yıllardır büyük bir titizlik ve özveriyle yetiştirdiğimiz evlatlarımızı gözü dönmüşlerin hırsları için kurban ediyoruz. Artık tüm kadınlar olarak gücümüzü kardeşlik üzerine kullanmayı bütün kadın arkadaşlarıma öneriyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ASO'dan, Kadınlar, Günü'nde, Kardeşlik, Yemeği,
Yorumlar
Haber Yazılımı