Haber Detayı
28 Aralık 2020 - Pazartesi 10:09
 
Atatürk'ün Ankara'ya Gelişi Keçiören'de Coşkuyla Kutlandı
Keçiören Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Keçiören’e gelişinin 101’inci yıl dönümü kutlama etkinliği düzenledi.
Keçiören Haberi
Atatürk'ün Ankara'ya Gelişi Keçiören'de Coşkuyla Kutlandı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kampüsünde düzenlenen programa Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.


“27 ARALIK KÜLLERDEN DOĞUŞUN GÜNÜDÜR”

Etkinlikte katılımcılara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Ülkemizin dört bir yanı işgal edilmiş ve 27 Aralık 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ankara'ya ardından da Keçiören’e gelerek Milli Mücadele’nin fitilini ateşlemiştir. 27 Aralık bir milletin yeniden küllerinden doğuşunun günüdür. Bitti tükendi derken, ülkemizin dört bir yanı düşman işgalinde iken bir taraftan da kocaman imparatorluk işgalci devletler tarafından paylaşılmaya başlanmıştır. Böyle bir ortamda İstanbul'da payitaht tutsak ve İngiliz mandasını kabul etmek istiyor. Gençliğinden itibaren vatanını, milletini seven genç bir subay çıkıyor, "Türk milleti esareti kabul etmez, ya istiklal ya ölüm" diyerek milli mücadeleyi başlatıyor.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Atatürk'ün, Ankara'ya, Gelişi, Keçiören'de, Coşkuyla, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı