Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 22:45
 
ATO Üyelerine 'Z Kuşağını Yönetme' Eğitimi
27 ŞUBAT 2020-Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) işveren ve yöneticilere özel olarak düzenlediği 2020 yılının ilk eğitim programı olan "İş İnsanları Seminerleri", "Farklı Kuşaklarla Başarmak - Z Kuşağı Nasıl Yönetilir?" başlıklı eğitimle start aldı.
Ekonomi Haberi
ATO Üyelerine 'Z Kuşağını Yönetme' Eğitimi

ATO Meclis Salonu'nda yoğun katılımla gerçekleşen eğitim programında açılış konuşması yapan ATO Başkanı Gürsel Baran,  ATO'nun uzun yıllardan beri meslek komitelerinin ihtiyaçları doğrultusunda her alanda eğitim düzenlediğini hatırlatarak, "Dünyadaki değişimi takip ederek üyelerimize eğitim programları hazırlıyoruz" dedi. 2000 yılı sonrası doğan Z kuşağı gençlerin iş hayatına girmek için hazırlandığını kaydeden Baran, işverenlerin çalışanlarıyla aynı dili konuşmasının şirketin geleceğini büyük oranda etkileyeceğini söyledi. Türkiye'de kurulan şirketlerin yüzde 80'inin 5 yıl içinde kapandığını dile getiren Baran, "Girişimcilik ruhumuzda var fakat personel yönetmeyi bilmiyoruz. Hesap yapmadan, nakit akışını düzenleme bilgisine sahip olmadan, kurumsal yönetimi bilmeden şirket yönetenler maalesef şirket iflaslarına neden olabiliyor. Bir şirketin kapanması sadece o şirket ve çalışanları için değil ülke ekonomisi için de bir kayıp. Bunu önlemenin yolu da bilgi sahibi olmaktan geçiyor. Ankara Ticaret Odası olarak biz de üyelerimizi bilgi olarak desteklemek istiyoruz" diye konuştu.

 

İş İnsanları Seminerleri'nin gelecek programları şöyle:

28 Şubat 2020, Cuma-Neslihan Çetinkaya | Yöneticiler İçin Kritik Finansal Tablolar "Finansal Tablolarda Kilit Noktalar Nelerdir?"

4 Mart 2020, Çarşamba-Güler Manisalı Darman | Sürdürülebilir Şirketler İçin Kurumsal Yönetim "Nesillere Yayılan Şirketler İçin Kurumsal Yönetim Neden Önemlidir?"

6 Mart 2020,Cuma-Taner Çağlı |  -1'den 0'a İngilizce "Türkler İngilizce Öğrenirken Neden Zorlanır?"

11 Mart 2020, Çarşamba-Funda Durmaz | İnsan Kıymetleri "İnsan Kaynakları Süreçleri Nelerdir?"

13 Mart 2020, Cuma-Sabit Sakin | Satışta Dönüşüm Şifreleri "Satışta Yeni Nesil Yaklaşımlar, Mega Trendler"

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: ATO, Üyelerine, 'Z, Kuşağını, Yönetme', Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı