Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 11:14
 
Ayaş-Akkaya Domates Salçası Görücüye Çıktı
Ayaş-Akkaya Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından üretimine başlanan ‘Akkaya Domates Salçası’ görücüye çıktı. Ayaş Salçası, ev hanımları tarafından çok beğenildi.
Güncel Haberi
Ayaş-Akkaya Domates Salçası Görücüye Çıktı

Ayaş Belediye BaşkanıBurhan Demirbaş, 24..Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Tarih, Kültür ve Turizm Festivalinde yer alan S.S. AKKAYA KÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOP. standı ile Beypazarı Belediye Başkanı Sayın Tuncer Kaplan'ı ziyaret etti. Başkan Demirbaş , ziyarette Ayaş’ın domatesinden üretilen ve tüketiciyle buluşturulan "AKKAYA DOMATES SALÇASI" nın tanıtımını yaptı. Ününü Türkiye'ye duyurmuş olan Ayaş domatesimizden üretilen salçamız festival süresince yoğun ilgi gördü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ayaş’a kazandırılan salça fabrikasında, tarladan toplanan taze Ayaş domatesleri  ile sofralarımızı renklendirecek olan AKKAYA DOMATES SALÇASI marka olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, yapmış olduğu açıklamada "İlçemizin ilerlemesi,istihdam ve ekonomisinin gelişmesi , girişimciliğin desteklenmesi kapsamında yapılacak çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz. Ayaşımıza kazandırılan ve önemli bir yatırım olan salça fabrikası için başta Ankara Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Ayaş Akkaya Domates Salçasını tüketiciyle buluşturulması sürecinde emekleri geçen tüm girişimci hanımlarımıza ve Koop. Başkanı Sayın Zehra VAROL'a teşekkür eder, AKKAYA Domates Salçasının ilçemiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ederim." dedi.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, oturan insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: yazı ve yiyecek

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ayaş-Akkaya, Domates, Salçası, Görücüye, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı