Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 23:59
 
Ayaş Meslek Yüksekokulu, 18 Eylül'de Eğitime Başlıyor
Ankara Üniversitesi Ayaş Meslek Yüksekokulu 2017-2018 eğitim öğretim yılına 18 Eylül'de başlıyor.
Ankara Haberi
Ayaş Meslek Yüksekokulu, 18 Eylül'de Eğitime Başlıyor

Ankara'nın ilçelerine yapmış olduğu eğitim yatırımları ile ön plana çıkan Ankara Üniversitesi Ayaş İlçesi'nde de bir meslek yüksekokulu açtı. Ankara Üniversitesi ,Ayaş Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Ayaş'da bulunan Sadullah Paşa Ortaokulu binaları Ayaş Meslek Yüksekokulu'na tahsis edildi. Mevcut bulunan iki binanın Ayaş Belediyesi tarafından yapılarak eğitim öğretime hazır hale getirildi. Yüksekokul binalarının tefrişatı ise Ayaş Kalkındırma ve Güzelleştirme Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından tamamlandı.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Erkan İbiş, Rektör Yrd. Prof.Dr. Abdülkadir Güzel, Ayaş Kaymakamı Ahmet Başbaydar, Ayaş Belediye Başkan V. Burhan Demirbaş, Ank. Üniv. Ayaş Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mutlu Yılmaz ve Ayaş Kalkındırma ve Güzelleştirme Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ata Pekol, 18 Eylül 2017 de eğitime başlayacak olan Ayaş Meslek Yüksekokulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundular. Bu sene Sosyal Güvenlik Ön Lisans programına 40 öğrencinin kayıt yaptırdığı yüksekokulda önümüzdeki yılda Coğrafi Bilgi Sistemi programı da açılacak. Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Mutlu Yılmaz ilerleyen yıllarda ülke ihtiyaçları için gerekli olan diğer programlarında Ayaş Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılabilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını bildirdi.

Ayaş Belediye Başkan V. Burhan Demirbaş " İlçemiz tarihi geçmişinde eğitime yüksek düzeyde önem verilmesinden dolayı bir çok edebi kişi yetiştirmiştir. Ayaş'ta okuma yazma oranı bir hayli yüksektir. Bu nedenle Meslek Yüksekokulunun açılması Ayaş'ın geleceği için önemli bir atılımdır.Ayaşımızın sahip olduğu tarihi,kültürel, turizm ve eğitim alanında potansiyelini ön plana çıkarmak ve bölge ilçeleri arasındaki hakettiği yeri alması için ilçede yapılan eğitim yatırımları önem arz etmektedir. Ankara Üniversitesi Ayaş Meslek Yüksek- okulu'nun ilçemizde açılması ilçenin ekonomik kalkınması ve yeni iş kollarının gelişmesi açısından oldukça önemlidir. Ayaş'ımızda önemli gelişmeler ve hizmetler yapılıyor . Açılmış olan Meslek Yüksekokulu bunların başında gelmektedir. Gelecek nesillerimizin göç veren değil göç alan bir ilçede mutlu-huzurlu bir şekilde yaşamaları için hizmetlerimizin önceliklerini belirliyoruz. Uzun yıllardır Ayaş'ın özlemi olan Meslek Yüksekokulumuz açılması için ilçemize bu konuda her türlü desteği veren başta Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Erkan İbiş, ilçe kaymakamımız Ahmet Başbaydar , Ayaş Kalkındırma ve Güzelleştirme Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ata Pekol ve emeği geçen tüm hoca ve çalışanlara ayrıca teşekkür eder, tüm öğrencilere, üniversite mensuplarımıza başarılarla dolu bir eğitim yılı dilerim " dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ayaş, Meslek, Yüksekokulu,, 18, Eylül'de, Eğitime, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı