Haber Detayı
21 Ekim 2017 - Cumartesi 22:11
 
Ayaş Meslek Yüksekokulu, Törenle Hizmete Açıldı
Ankara Üniversitesi Ayaş Meslek Yüksekokulu, düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Törene TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş ve çok sayıda davetli katıldı.
Ankara Haberi
Ayaş Meslek Yüksekokulu, Törenle Hizmete Açıldı

   ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI
   Ankara Üniversitesi Ayaş Meslek Yüksekokulu (MYO) düzenlenen törenle bir hizmete girdi. Meslek Yüksekokulu'nun eğitime başlaması ve akedemik yıl açılışı dolayısıyla düzenlenen törene, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, Belediye Başkan Vekili Burhan Demirbaş, Ayaş MYO Müdürü Doç. Dr. Mutlu Yılmaz, Ayaş’ta bulunan mülki amirler, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda Ayaşlı katıldı.
    Açılış konuşmasını, Ayaş Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mutlu Yılmaz yaparken, ardından bir konuşma yapan Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, "Bugün çok heyecanlıyız. Kaymakamımızın, belediye başkanımızın ve derneğimizin desteğiyle bugünlere geldik. Bu okulumuzun Ayaşımıza kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. Ankara Üniversitesi'nin Ankara ruhu ile açıldığını anımsatan İbiş, "Atatürk, üniversitemizi kurarken, mis-yonunu da yüklemiş. O misyon cumhuriyetle, demokrasiyle, Türk milletiyle özdeşleşme misyonudur." diye konuştu.

    AYAŞ BUNU HAKEDİYOR
    Eski TBMM Başkanı Çiçek de eğitim kurumunun ilçeye, öğrencilere ve eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Ayaş'ın bunu hak ettiğini dile getiren Çiçek, "Bilim hayatımızda, söz sahibi, şöhret sahibi, kariyer sahibi pek çok insan Ankara Üniversitesi mezunudur. Devlet ve siyaset hayatımızda, toplum hayatımızda önemli başarıları olan ve bu ilçeyi bu noktaya getiren, gece gündüz demeden çalışan pek çok insan eğitimini, feyzini Ankara Üniversitesi'nden almıştır. Bu yüksekokulun Ankara Üniversitesi tarafından açılmış olması ayrı bir teşekkürü hak ediyor." ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Ankara Üniversitesi SMS Halk Oyunları ekibi birer gösteri yaparken daha sonra hep birlikte açılış kurdelesi kesildi. Meslek Yüksekokulu’nun Ayaş’a kazandırılmasında emeği geçenlere de plaket verildi.

   AYAŞ İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM
   Bu yıl 18 Eylül’de eğitime başlayan Ankara Üniversitesi Ayaş Meslek Yüksekokulu’nda Sosyal Güvenlik Ön Lisans Programına 40 öğrenci kayıt yaptırdı ve eğitime başladı. Yüksekokulda önümüzdeki yıl Coğrafi Bilgi Sistemi Programı açılacak. Üniversite yetkilileri, gerekli olan diğer programların da açılabilmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydettiler.

  BURHAN DEMİRBAŞ KATILAMADI
   Açılış törenine, Ayaş Belediye Başkan Vekili Burhan Demirbaş katılamadı. Açılış hazırlıkları devam ederken rahatsızlanan Demirbaş’ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Ayaş Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ankara Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile ilçede daha önce faaliyet gösteren ve çok sayıda öğrenci yetiştiren Sadullah Paşa Ortaokulu’nun binası, Ayaş Meslek Yüksekokulu’na devredildi. Okulun tefrişatı ise Ayaş Kalkınma ve Güzelleştirme Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından tamamlandı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Ayaş, Meslek, Yüksekokulu,, Törenle, Hizmete, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı