Haber Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 21:19
 
Ayaş'tan Mehmetçiklerimize Destek!
Ankara’nın Ayaş İlçesinde, geçtiğimiz hafta Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Astsubay Musa Özalkan ve tüm şehitlerimiz için mevlit okunurken Mehmetçiklerimiz için vatandaşların bağışladığı 154 kurban kesildi.
Ankara Haberi
Ayaş'tan Mehmetçiklerimize Destek!

Ayaş Kaymakamlığı ve Ayaş Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği; Afrin Zeytin Dalı Operasyonu’nda şehit olan Ayaşlı Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan için Ulu Cami’de mevlid-i şerif okutuldu. Programa Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, Ayaş Belediye Başkan V. Burhan Demirbaş, şehit Musa Özalkan’ın babası Selahattin Özalkan ile kardeşi Mehmet Özalkan, ilçede görev yapan asker ve polislerimiz, Ayaş Şehit Aileleri ve yakınları, gazilerimiz, siyasiler, mahalle muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda Ayaşlı katıldı.

Ayaş Belediye Başkan Vekili Burhan Demirbaş, törende yaptığı konuşmada “Kesilen kurbanlarımızın etleri, soğuk hava depolu araçlarla Afrin’de ki Mehmetçik’e ulaştırılacak. Vatanımız uğruna kanlarını, canlarını vererek şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimizi anıyoruz” diye konuştu.

Cuma namazı sonrası, Afrin Zeytin Dalı Operasyonu’nda vatanımızı savunan Mehmetçiliklerimize gönderilmek üzere hayırsever Ayaşlıların, üreticilerin ve çiftçilerin destekleriyle toplanan 154 adet kurban, Ayaş İlçe Müftüsü İsmail Ünal tarafından okunan dualarla kesildi. Ardından tüm şehitlerimizin ruhları için helva-lokum dağıtıldı. Ayaş çarşı merkezinde ise ilçe halkı tarafından kan bağışında bulunuldu.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, yemek yiyen insanlar ve yiyecek

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ayaş'tan, Mehmetçiklerimize, Destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı