Haber Detayı
14 Eylül 2014 - Pazar 14:08
 
Ayaş Domates Festivali 20 Eylül'de Başlıyor
Ayaş’ta ilk defa düzenlenecek olan ‘DOMATES FESTİVALİ’ 20-21 Eylül tarihlerinde yapılacak ve 2 gün sürecek.
Ankara Haberi
Ayaş Domates Festivali 20 Eylül'de Başlıyor

İLK KEZ DÜZENLENİYOR
Ayaş’ta ilkleri gerçekleştiren Belediye Başkanı Bülent Taşan Ayaş’ın tarihinde bir ilk daha gerçekleştiriyor.
20-21 EYLÜL’ de Ayaş; Domates, Tarihi Evler ve Kültür Festivalini gerçekleştiriyor. Ayaş Belediyesi tarafından gerçekleştirilen festival hazırlıkları tamamlandı. Festival  Ayaş Merkez ve Gölet Mevkiinde yapılacak ve iki gün sürecek.
Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan göreve geldiği tarihten itibaren Ayaş’ta halka giden hizmetlerde ilkleri gerçekleştiriyor. İki gün sürecek olan festivale gelecek misafirler hazırlanan programla eğlenerek aynı zamanda Ayaşın tarihi dokusu içerisinde yöresel stantlarda  alışveriş yapma imkanı bulacaklar.   

GÖKHAN ÖZEN AYAŞ’TA..
Bu yıl birincisi gerçekleştirilecek olan festivalde,  ünlü sanatçı Gökhan Özen ile Ayaş’ın yerel sanatçıları, Ankara oyun havalarının starları sahne alacak. Başkan Taşan, festival ile ilgili yapmış olduğu açıklamada “Ayaş domatesi bilindiği üzere ülkemizde marka olan bir ürün. Domatesimizi tanıtım anlamında bu güne kadar  yeterli derecede anlatamadık. Bu nedenle bu yıl ilk defa gerçekleştireceğimiz festivalde amacımız halkımıza  Ayaş’ın tarihi dokusu içerisinde zengin bir doğaya, ürünlere  sahip olduğunu göstermek. Hedefimiz esnafımızı üreticimizi ,halkımızı kalkındırarak Ayaş’ı yaşanabilir bir kent haline getirmek. Yapmış olduğumuz organizasyonlarla, çalışmalarla bunu başaracağız.” dedi.

Domates Güzeli Seçilecek
20 Eylül Cumartesi günü başlayacak olan festivalde Hüseyin Kağıt, İbocan, Mustafa Taş, Veli  

Erdem Karakülah ve Ayaş’ın yetiştirdiği yerel sanatçılar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ve Mehteran Takımı sahne alacak. Yerel Halk oyunlarında Türkiye 1.si olan Ayaş Gökler Ekibiyle festival açılışı yapılırken  En İyi Domates Üreticisi ve Ayaş Domates Güzeli Yarışmasıyla da festival renklenecek.

“Güzel bir hafta sonu geçirmek isteyenleri Ayaş’a bekliyorum” diyen Başkan Taşan konuşmasına şöyle devam etti. “20-21 Eylül’de Ayaş’ta buluşalım. Sanat ve kültürün iç içe olduğu festivalimizde konserler, yarışmalar, animasyonlar ile konuklarımıza mutlu bir  hafta sonu yaşatacağız. Festivalimiz Türkiye’nin starı olan Gökhan Özen konseriyle son bulacak.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ayaş’ta, ilk, defa, düzenlenecek, olan, ‘DOMATES, FESTİVALİ’, 2021, Eylül, tarih
Yorumlar
Haber Yazılımı