Haber Detayı
07 Mayıs 2013 - Salı 21:12
 
Ayaş Yolu'nu Trafiğe Kapattılar
Sincan’da İlyakut köyü sakinleri, köylerini Ayaş Yolu’na bağlayan kavşakta yaşanan trafik kazalarına tepki göstererek traktörleriyle yol kapattılar.
Ankara Haberi
Ayaş Yolu'nu Trafiğe Kapattılar

Ankara-Ayaş karayolu ile Sincan - İlyakut Köyü yolunu bağlayan kavşağın olmaması nedeniyle yolu tersten kullanmak veya kilometrelerce uzaktaki kavşağa gitmek zorunda kalan köylüler, kazaların meydana geldiği kavşakta traktörleriyle yolu kapattılar. Bir gün önce yaşanan kazada 1 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle eylem yapan köylülere Ayaş Belediye Başkanı ve CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan A. Adayı Ali Başkaraağaç ve CHP Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz’da destek verdiler.

 

Kavşakta meydana gelen kazada hayatını kaybeden 85 yaşındaki Ahmet Güngör’ü toprağa verdikten sonra traktörleriyle eylem yaparak yolu kapatan köylülere destek veren Ali Başkaraağaç, söz konusu bölgede trafik kazalarının yoğunluğuna dikkat çekerek bu konuda bir çözüm bulunmasını istedi.

 

Jandarma ekipleri, köylüleri yolu açmaları için ikna etmeye çalışırken bazı eylemci köylülerle sürücüler arasında tartışmalar yaşandı. Yaşanan tartışmalar jandarma ekiplerinin araya girmesiyle büyümeden önlendi. Eylem, jandarma ekiplerinin ikna çalışmaları sonucunda son buldu. Eylem sırasında Ankara-Ayaş Karayolu’nda araç kuyruğu oluştu. Köylüler daha sonra traktörleriyle birlikte Ankara-Ayaş Karayolu’ndan ayrıldılar.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan’da, İlyakut, köyü, sakinleri, köylerini, Ayaş, Yolu’na, bağlayan, kavşakt
Yorumlar
Haber Yazılımı