Haber Detayı
12 Ekim 2016 - Çarşamba 11:18
 
Aydın Ünal'dan Keçiören Belediyesi'ne Ziyaret
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal’a Keçiören’in vizyon projesi Gümüşdere Ihlamur Vadisi’ni gezdirerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Keçiören Haberi
Aydın Ünal'dan Keçiören Belediyesi'ne Ziyaret

Keçiören’in kent estetiğine yeni bir soluk getirecek ve marka değerini yükseltecek Gümüşdere Ihlamur Vadisi Projesi’nde sona yaklaşıldı. Milletvekili Aydın Ünal, 2016 yılı sonunda tamamlanarak hizmete açılması beklenen projedeki gelişmeleri yerinde inceledi. Ünal’a vadiyi gezdiren Belediye Başkanı Mustafa Ak, proje kapsamında köprülerin üst yapı giydirme çalışmalarının bittiğini, belediyenin yürüttüğü rekreasyon çalışmalarının ise Ekim ayı sonunda tamamlanacağını aktardı.

GONDOLLAR İLE GEZİNTİ YAPILABİLECEK

Projenin hem Keçiören’in hem de Ankara’nın turizm potansiyeline katkıda bulunacağına dikkat çeken Başkan Ak, “Sayın vekilimize Gümüşdere ve diğer projelerimiz hakkındaki son gelişmeleri anlattık. Keçiören’e değer katacak olan projelerimiz ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Beş etap olarak planladığımız Gümüşdere Ihlamur Vadisi içerisinde peyzaj alanları, sosyo-kültürel tesisler, spor alanları, bisiklet parkuru ve çocuk oyun alanları da yer alacak. Projeye adını veren ıhlamur ağaçları Keçiören’den kent merkezine kadar bir hava koridoru oluşturarak kentin mikro klimasına da olumlu katkı yapacak. Vadimizde Keçiörenlilere kayık, gondol ve motorlarla gezinti yapma imkanı da sunacağız” dedi. Milletvekili Ünal ve Başkan Ak, daha sonra Kalaba Mahallesi’nde bulunan Sarıkamış Şehitleri Anıtı’nı ve Keçiören TOGEM’i ziyaret etti.

Keçiören’in marka Gümüşdere Ihlamur Vadisiz Projesi, Çubuk Çayı’nın Kamil Ocak Mahallesi Fruko yanından başlayarak Kalaba Mahallesi girişindeki Atatürk Botanik Parkı’nın bitimine kadar olan toplamda 3 bin 100 metrelik alanı kapsıyor.  7 bin 652 yeni bitki ile 1.011 ıhlamur ağacının da dikildiği proje tamamlandığında ıhlamur kokuları arasında gondol sefaları yapılabilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Belediye, Başkanı, Mustafa, Ak, AK, Parti, Ankara, Milletvekili, Aydın
Yorumlar
Haber Yazılımı