Haber Detayı
19 Eylül 2014 - Cuma 20:32
 
Aylin Nazlıaka'nın Kaçak Su Boruları Söküldü
Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın evinin bulunduğu 21 villanın deposunda kullanıldığı tespit edilen kaçak kuyu suyunu iptal etti.
Siyaset Haberi
Aylin Nazlıaka'nın Kaçak Su Boruları Söküldü

Ankara'nın şehir şebekesi suyundan kendisi ve ailesinin ishal olduğunu iddia eden CHP Ankara Milletvekili Nazlıaka'nın konutunun bulunduğu binada ASKİ ekipleri dün numune alarak, incelemelerde bulunmuştu.

Depodan numune almak üzere bölgeye gelen ASKİ ekipleri, binada kuyu suyu kullanıldığını tespit etmişti.

Bunun üzerine ASKİ ekipleri, bugün Nazlıaka'nın da evinin bulunduğu sitenin deposunda tespit edilen kaçak suyunu iptal ederek, şehir şebekesinden suyu tekrar dairelere verdi.

Depoda kullanıldığı tespit edilen kuyu suyunun iptal edilerek dairelere şebeke suyunun verildiğini belirten ASKİ Kaçak Su Müdürü Rafet Aksoy, “Mevcut kaçak suyumuzu burada iptal ettik. Kuyudan depoya giden hattı iptal ederek, şehir şebekesini temiz olarak vermiş bulunmaktayız. Yasal olarak cezai işlem uygulanacak. Uygulanacak cezanın fiyatı şu anda belli değil. Biz yasal olarak cezai işlemleri kendilerine tebligat ile bildireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, Su, Kanalizasyon, İdaresi, (ASKİ), Genel, Müdürl
Yorumlar
Haber Yazılımı