Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 01:31
 
Azerbaycan'da Dev Projelere İmza Atıyor
Kalıp ve iskele sistemleri üretiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden URTİM, sektör adına önemli potansiyel barındıran Azerbaycan pazarında bugüne kadar büyük çaplı yaklaşık 25 projeyi tamamlarken, yeni projelere de yelken açtı.
Ekonomi Haberi
Azerbaycan'da Dev Projelere İmza Atıyor

Yurtiçinde ve yurt dışında 38 yıldır havalimanı, stadyum, rafineri, köprü, konut, gemi inşası, tersane gibi birçok projede yer alarak, kalıp ve iskele üretiminde Türkiye’nin öncü şirketlerinden olan URTİM, Azerbaycan pazarında büyüyor. URTİM'in bugüne kadar Azerbaycan’da, Dia Holding ve IC İnşaat’ın ortak projesi olan Haydar Aliyev Kültür Merkezi,  Haydar Aliyev Havalimanı, Üstay İnşaat’ın Socar Polipropilen Fabrikaları & Azeri Kimya Polietilen Fabrika projeleri ile Avesta Inc’nin Hazar Adası projesi gibi büyük projelerde sistemleri kullanıldı.

Azerbaycan pazarındaki çalışmalarını değerlendiren URTİM Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, “Bugüne kadar Azerbaycan’da büyük çaplı yaklaşık 25 proje tamamladık. Azerbaycan pazarı, sektörümüz için büyük fırsatlar taşıyor. Doğal zenginlikleri ve endüstriyel tesisleri ciddi bir fırsat oluşturuyor. Türk müteahhit firmalarımız Azerbaycan’da büyük projelerde yer alıyor. Özellikle endüstriyel projelerde ciddi bir bilgi birikimi ve potansiyele sahibiz. Türkiye’de ilk defa üretilen ROOFSET® Kayar Çatı Sistemimizi Azerbaycan’a ihraç ederek ülkemiz adına haklı bir gurur yaşıyoruz." diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Azerbaycan'da, Dev, Projelere, İmza, Atıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı