Haber Detayı
16 Mart 2019 - Cumartesi 00:10
 
Bağlıca-Çevre Yolu Bağlantısında İlk Kazma Vuruldu
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in dört bir tarafında sürdürdüğü yol, köprü, alt-üst geçit ve asfalt yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Ankara Haberi
Bağlıca-Çevre Yolu Bağlantısında İlk Kazma Vuruldu

Kuzey-Güney, Doğu-Batı aksında yeni alternatif yol bağlantılarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Bağlıca bölgesini Çevre Otoyolu’na bağlayacak yepyeni bir bulvarın çalışmalarına başladı.

 

ÇEVRE YOLU’NA BAĞLANTI ARTACAK

Başkent trafiğini rahatlatmaya yönelik çalışmalar kapsamında yapımına başlanan ve 3 gidiş-3 geliş olmak üzere toplam 6 şeritli yol üzerinde bir alt geçit, 4 bağlantı kolu ve 2 de yonca kolu yapılacak. Bağlıca bölgesinde yaşayan vatandaşların şehir dışı yolculuklarına merkez trafiğine girmeden ulaşmalarını sağlayacak bağlantı yolu sayesinde Bağlıca Bulvarı Çevre Otoyolu ile birleşecek.

AŞTİ, Sabancı Bulvarı, 15 Temmuz Şehitler Bulvarı ve Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yeni yol ve kavşak çalışması ile ilgili bilgi veren Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, “Yapımına başlanan yolun yapılacak bir kavşakla AŞTİ Otobüs Terminali’ne bağlantısı sağlanmış olacak. Böylece otobüs giriş çıkışları için de alternatif bir yol görevi üstlenecek” dediler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bağlıca-Çevre, Yolu, Bağlantısında, İlk, Kazma, Vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı