Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 01:20
 
Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi İnşaatı Başladı
Yaşam merkezi ve kapalı yüzme havuzu, eğitim ve kültür merkezi, emekli dinlenme evi, kapalı spor salonu ve Belediyespor tesisleri aynı komplekste yer alacak..
Etimesgut Haberi
Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi İnşaatı Başladı

Etimesgut Belediyesi'nin 100 milyon değerindeki Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksi inşaatı başladı. 53 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen tesis tamamlandığında 7'den 77'ye herkese hitap edecek.

BAĞLICA'YA HAVUZ

Ankara'ya yapılmakta olan en büyük belediye yatırımları arasında gösterilen tesis, 8 ayrı bloktan oluşacak. Tesisle birlikte, Etimesgut'un 5. kapalı yüzme havuzu bu bölgede hizmete girecek. Havuzun yanı sıra hamam, sauana ve fitness salonları yer alacak.

SPOR ALANLARI

Tesis tamamlandığında, Etimesgut en büyük spor merkezlerine kavuşacak. Tesiste tenis kortları, basketbol, voleybol ve hentbol sahaları ile 2500 kişilik kapalı spor salonu, koşu yolları ve Etimesgut Belediyespor tesisleri de yer alacak.

etiSEM BİRİMLERİ

Kısa adı etiSEM olan Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi'ne ait hat, müzik, resim, bilgisayar ve dil kurslarına ait atölye ve dersliklerin de yer alacağı tesise ayrıca okul öncesi eğitim alanları da oluşturuluyor.

EMEKLİ EVİ

Tesis, gençlerin yanı sıra emeklilerin de buluşma mekanı olacak. Tesis kapsamında yapılacak emekli dinlenme evinde emekliler zamanlarını en verimli şekilde değerlendirme imkanı bulacaklar.

ETİMESGUT GENELİNE HİTAP EDECEK

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yapımı devam eden kompleksin yalnız Bağlıca bölgesine değil Etimesgut geneline hitap edeceğini ve ilçenin yaşam kalitesini artıracağını söyledi. Demirel, "Nüfusu 600 bine yaklaşan ilçemizin değerine değer katacak, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artıracak hizmetler gerçekleştiriyoruz. İlçemizin birçok noktasında yaşam merkezi, yeşil alan, kaldırım, yol çalışması yapıyoruz. Bağlıca Mahallemize de başkentin en güzel komplekslerinden birini kazandırıyoruz. İçerisinde çocuklarımıza, gençlerimize, emeklilerimize, çalışanlarımıza, kadınımıza, erkeğimize, yani herkese hitap edecek donatılar inşa ediyoruz. İnşallah en kısa sürede tamamlayarak hizmete açacağız" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bağlıca, Yaşam,, Eğitim, ve, Spor, Kompleksi, İnşaatı, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı