Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 01:11
 
Barış Aydın: Beypazarı Kalkınmada Örnek İlçemiz
AK Parti Ankara 3. Bölge Milletvekili Barış Aydın: “Beypazarı, yerel kalkınma konusunda Türkiye’de örnek ilçelerimizden biridir”
Beypazarı Haberi
Barış Aydın: Beypazarı Kalkınmada Örnek İlçemiz

AK Parti Ankara 3’üncü Bölge Milletvekili Barış Aydın, merkezi hükümetlerin ekonomik gelişim ve kalkınma için uyguladığı makro politikalar kadar yereldeki kalkınma azmi ve girişimlerinin büyük önem taşıdığını belirtirken, Beypazarı’nın bu açıdan Türkiye’de örnek bir ilçe olduğunu söyledi.

Barış Aydın, 24’üncüsü düzenlenen “Beypazarı ve Yöresi Kültür Turizm ve Tarih Festivali”nde yaptığı konuşmada, Beypazarı’nın Ankara ve Türkiye genelinde çok özel bir yere sahip olduğunu vurguladı ve tarihte de, bütün çevre kasaba ve köylerin alışveriş için geldikleri ve Ankara esnafının mal alıp sattığı önemli bir ticaret merkezi olduğunu hatırlattı. Aydın, ticaretiyle, tarımı, sanayisiyle, kültür ve turizm potansiyeli ile Beypazarı’nın son yıllarda da önemli bir gelişim kaydettiğine dikkat çekerek, “AK Parti’nin ülke genelinde uyguladığı etkin politikalar ve Beypazarı’nın yerel kalkınma azmi birleşince, Beypazarı ilçemizde son yıllarda gözle görülür bir ilerleme ve kalkınma yaşanmıştır” dedi.

Beypazarı’nın sanayisinin çevre ilçelere göre daha gelişmiş olduğunu ve bunun da Ankara ve ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Aydın, şöyle konuştu:

“Bir ülkede ulusal planda uygulamaya konulan ekonomik programlar ve kalkınma planları kadar, yerel kalkınma azmi ve bu yöndeki girişimler de çok büyük önem taşıyor. Kalkınma ve gelişimin yurt sathında sosyal bünyeye eşit yansıması ve dengeli dağılımında yerel inisiyatiflere büyük görev düşüyor. Hatta kalkınma azmi ve çabasının yerelden başlaması gerekiyor. Beypazarı ilçemiz son yıllarda yerel kalkınma yönündeki girişimleriyle büyük mesafeler kat etmiş, dikkatleri üzerine çekmiştir. Bu nedenle Beypazarı, yerel kalkınma alanında Türkiye’de örnek bir ilçemizdir. Bölgenizin bir milletvekili olarak başta mevcut alanlarda olmak üzere Beypazarı’nın çok yönlü gelişimi; tarıma dayalı sanayi başta olmak üzere sanayileşmesinin artması; tarihi, turistik değerleri, el sanatları, yöresel mutfağı ve tüm yönleriyle etkin tanıtımı için gerekli destekler ve sorunlarının çözümü noktasında AK Parti olarak elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğimizi ifade ediyorum.”

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan da festival hakkında bilgiler verdi. Mehteran Takımı konseri ile başlayan açılış etkinlikleri Azerbaycan, Makedonya, Karaşar, Gürcistan ve Bulgaristan halk oyunları ekiplerinin gösterileri ile renklendi. Daha sonra protokol, festival dolayısıyla kurulan stantları gezdi.

Bu yıl 24’üncüsü düzenlenen, ve çeşitli gösterilerle renklenen festival töreni açılışına Barış Aydın’ın yanı sıra AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Nevzat Ceylan, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ve çok sayıda sivil toplum temsilcisi katıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Barış, Aydın:, Beypazarı, Kalkınmada, Örnek, İlçemiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı