Haber Detayı
11 Haziran 2017 - Pazar 00:42
 
Başbakan Binali Yıldırım, Altındağ'da Karne Dağıttı
Başbakan Binali Yıldırım 2016-2017 eğitim öğretim yılsonu karne dağıtım töreninde Altındağlı öğrencilerle bir araya geldi.
Altındağ Haberi
Başbakan Binali Yıldırım, Altındağ'da Karne Dağıttı

Öğrencilerle konuşan Başbakan Binali Yıldırım, yıl boyunca gösterdikleri emek ve gayretler için öğrencileri tebrik etti. Törende öğrencilere karne hediyesi olarak satranç takımı ve hikâye kitabı da verildi.

Altındağ Cebeci Ortaokulu’nda düzenlenen törende Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye büyüyor, gelişiyor. Büyüyen, gelişen Türkiye'nin geleceği de sizsiniz, öğrencilerimizsiniz, gençlerimizsiniz. Size çok ama çok güveniyoruz. Çünkü Türkiye'nin geleceğini size emanet edeceğiz. “ diye konuştu.

“2019 yılına kadar Türkiye tekli eğitime geçecek”

2019 yılına kadar Türkiye’nin tekli eğitime geçeceğini söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye'nin her yerinde artık sabahçı-öğlenci olamayacak. Öğrenci sabah gelecek, akşam çok karanlığa kalmadan gidecek. Daha rahat. Analar, babalar da çocuklarını merak etmeyecek. 2019'a kadar 71 bin derslik yapmamız gerekiyor, sadece Ankara 7 binden fazla derslik yapıyor. En fazla 10 şehirde problemimiz var, diğerlerinde sorun yok, diğerleri hazır." dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başbakan, Binali, Yıldırım,, Altındağ'da, Karne, Dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı