Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 10:43
 
Başkent'i, Mamaklı Seğmenler Temsil Edecek
Başkent’in en iyi folklor ekipleri arasında yer alan Mamak Belediyesi Halkoyunları Ekibi bölgesel ve ulusal yarışmalardan başarıyla dönüyor.
Mamak Haberi
Başkent'i, Mamaklı Seğmenler Temsil Edecek

Mamak Belediyesi Seğmen Ekibi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kulüplerarası halk oyunları şampiyonasında il birincisi oldu. Başkent’in en iddialı seğmen ekiplerinden biri olan Mamak Belediyesi Seğmen Ekibi bölge yarışmasında da Başkent’i temsil edecek. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Seğmen ekibimiz özverili bir şekilde çalışarak Mamak’ı ve Başkent’i büyük bir başarıyla temsil ediyor. Foklor ekibimiz ülkemizin bir çok yöresine ait oyunları büyük başarıyla sergiliyor. Çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. ” dedi.

Bölge yarışmasında Başkent adına yarışacaklar

İl şampiyonasında birinci olan Mamak Belediyesi Seğmen Ekibi, 13-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan bölge yarışmasında Başkent’i gururla temsil edecek. Hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu dile getiren Mamak Belediyesi Halk Oyunları Ekibi Usta Öğreticisi Yahşettin Konak, “Ekibimiz düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Mamak’ı ve Başkent’i en güzel şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'i,, Mamaklı, Seğmenler, Temsil, Edecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı