Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 21:30
 
Başkent'te, 15 Temmuz'u Anma Törenleri Programı
Başta Ankara olmak üzere 15 Temmuz Darbe Girişimi'nin ardından Pazartesi günü tüm yurtta o gece şehit olanları anmak için törenler düzenlenecek.
Güncel Haberi
Başkent'te, 15 Temmuz'u Anma Törenleri Programı

15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıldönümü anma törenleri Ankara'da sabah erken saatlerde Karşıyaka mezarlığında başlayacak. Meclis Başkanı Mustafa Şentop ve çok sayıda isim 15 Temmuz Demokrasi Şehitliği'ni ziyaret edecek. Daha sonra 15 Temmuz'da FETÖ'nün darbe girişiminde 51 polisin şehit olduğu Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığın'nda ardından geçecek. Türksat'ta anma törenleri düzenlenecek. Bu arada Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin karşısında bulunan 15 Temmuz Anıtına çelenk bırakılacak.

MİLLET CAMİSİ'NDE HATMİ ŞERİF, TBMM'DE TÖREN

Meclis'te de bir anma töreni yapılacak. Meclis Başkanı, 15 Temmuz’da Meclis'te gazi olan emniyet personeline plaket verecek. Saat 13:00'de Millet Camii'nde o gece şehit olanlar için hatimi şerif okunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Millet Camiinde olacak. Erdoğan ardından Genel Kurul'da 15 Temmuz gündemi ile yapacağı toplantıyı izlemek için TBMM'ye geçecek. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, ardından Meclis'te temsil edilen grupların başkanları konuşma yapacak.

ERDOĞAN ANKARA EMNİYET BİNASI'NI AÇACAK

Devlet erkanının Meclis'in ardından bir sonraki tören alanı Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü olacak. Darbe girişimi gecesi bombaların hedefi olan ve yıkılıp yeniden yapılan Ankara emniyet binası açılışı yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan emniyetteki törenin ardından Ankara'dan ayrılacak ve İstanbul'daki etkinliklere katılacak. Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi İstanbul'a geldiğinde indiği ve kalabalıkların karşıladığı Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşecek törene katılacak. Ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde müze açılışını gerçekleştirecek.

HALİSDEMİR NİĞDE'DE ANILACAK

Sadece Ankara ve İstanbul'da değil tüm yurtta etkinlikler var. O illerden biri Niğde'de. Darbe girişiminin engellenmesinde kritik isimlerden biri Ömer Halisdemir kabrinin bulunduğu Niğde Çukurkuyu beldesinde çeşitli etkinliklerle anılacak. Darbe girişimi gecesinin kritik ilçelerinden biri Ankara Kahramankazanda da anma etkinlikleri düzenlenecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'te,, 15, Temmuz'u, Anma, Törenleri, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı