Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 21:52
 
Başkent'te Arpa Tohumu İçin Online Başvurular Başladı
Ankara Büyükşehir Belediyesi bir yandan akıllı kent uygulamalarını ve teknolojik yenilikleri Başkentlilerle buluştururken bir yandan da çağa uygun olarak birçok hizmeti elektronik ortama taşıyarak hizmet vermeyi sürdürüyor.
Ekonomi Haberi
Başkent'te Arpa Tohumu İçin Online Başvurular Başladı

Başkent’te kırsal kalkınmayı desteklemek ve başkent ekonomisine katkı sağlamak amacıyla tarımsal desteklerini artıran Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Türkiye’de bir ilke imza atarak, 2021 yılı tarımsal destek programları için online başvuru sürecini başlattı.

 

ARPA TOHUMU İÇİN ONLİNE BAŞVURULAR 31 AĞUSTOS’A KADAR DEVAM EDECEK

    Büyükşehir Belediyesi buğday, mısır, yonca, domates ve biber fidesi online başvurularından sonra şimdi de arpa tohumu desteği için 31 Ağustos tarihine kadar çiftçi başvurularını alacak.

    1 Temmuz’da başlayan yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u çiftçi katkı paylı arpa tohumu destek programına Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olan Başkentli çiftçiler başvuruda bulunabilecek.  Online başvuruda bulunan Başkentli çiftçiler arpa-buğday tohumu desteklerinden yalnızca birini almaya hak kazanacak.

 

KURA ÇEKİLİŞİ CANLI YAYINDA VE NOTER HUZURUNDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

    Arpa tohum desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, “baskenttarim.ankara.bel.tr” adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

    2021 yılı tarımsal destek başvuru tarihlerinin sona ermesiyle birlikte tohum desteği almaya hak kazanan çiftçiler noter huzurunda yapılacak kura çekilişi ile belirlenecek. Şeffaf belediyecilik ilkesi gereği kura çekilişi ABB TV ve sosyal medya hesapları üzerinden de canlı olarak yayınlanacak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'te, Arpa, Tohumu, İçin, Online, Başvurular, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı