Haber Detayı
08 Temmuz 2017 - Cumartesi 01:24
 
Başkent'te 'Çiğ Süt Satış Noktaları' Açıldı
Büyükşehir Belediyesi’nin, Ankaralılara daha kaliteli, sağlıklı ve güvenilir çiğ süt sağlamak amacıyla kurduğu “Çiğ Süt Satış Noktaları" (Sütmatik) , Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından törenle açıldı.
Güncel Haberi
Başkent'te 'Çiğ Süt Satış Noktaları' Açıldı

OR-AN Panora AVM karşısında kurulan BEL-SO “Çiğ Süt Satış Noktası”nın açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak, yine bir ilke imza atıyoruz. Halkımıza sağlıklı, ari sütün direkt olarak ulaştırılması için Ankara’nın değişik noktalarında Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı ile BEL-SO’nun işbirliğiyle süt satışına başlıyoruz” dedi.

Başkan Gökçek, vatandaşların özellikle taze süt aradığını ve artık bu noktalarda bulabileceğini belirterek, "Satışa sunulan süt, son derece kaliteli ve en fazla 24 saatlik olacak. Yani vatandaşımız taze sütü burada bulacak" diye konuştu. Gökçek, şöyle devam etti:

"Türkiye’nin en pahalı sütünü alıyoruz ama en ucuzunu da satıyoruz. 2 liradan alıp, 2,5 liraya satıyoruz. Oysa üreticiden alınan genel manada hizmetin bedeli 130 kuruş. Dolayısıyla üreticiye yüzde 50’den daha fazla imkan temin etmiş oluyoruz. Aracıyı aradan çıkartmış oluyoruz. Ankara’da şu anda 13 noktamız var ve bunların sayılarını gün geçtikçe çoğaltacağız. Ben hayırlı, uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Bu konuda bizimle işbirliği yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na, özellikle teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Başkent'te, 'Çiğ, Süt, Satış, Noktaları', Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı