Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 18:27
 
Başkent'te Hergün 6.500 Km Yol Temizliği Yapılıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik filosu, günlük olarak Başkent’in cadde ve sokaklarının temizliğinden sorumlu…
Ankara Haberi
Başkent'te Hergün 6.500 Km Yol Temizliği Yapılıyor

Gece-gündüz çalışan çok fonksiyonlu süpürge araçları kilometrelerce yolun her gün temizliğini gerçekleştiriyor. Temizlik ekipleri, Cumhurbaşkanlığı’ndan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, Çankaya Başbakanlık Köşkü’nden Bakanlıklara kadar birçok resmi kamu kurum ve kuruluşunun da yer aldığı Başkent’i ismine yakışır şekilde temiz tutmaya çalışıyor.

 

GÜNLÜK ORTALAMA 6 BİN 500 KİLOMETRE YOL TEMİZLENİYOR

Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nın kullanımında olan 50 süpürge aracı, her gün 200’ü aşkın cadde, bulvar ve meydanda, ortalama 6 bin 500 kilometre yolu temizleyerek, Başkentli sürücülere, tertemiz yollarda sürüş imkanı sağlıyor.

26 bin kilometrekare yüzölçümüne sahip Ankara’da merkez başta olmak üzere, Elmadağ’dan Güdül’e, Kalecik’ten Şereflikoçhisar’a kadar geniş bir yelpazede deneyimli personelin kullanımında olan vakumlu süpürge araçları, 24 saat boyunca temizlik yapıyor.

 

MİTİNG VE KONSER ALANLARI İLE KAR BİRİKİNTİLERİ TEMİZLENİYOR

Temizlik filosu ayrıca miting, konser ve toplu organizasyonlar sonrasında büyük alanların hızlı ve etkin şekilde temizlenmesini sağlarken, yaşanan trafik kazaları sonrası yol ve çevre güvenliğinin sağlanmasına yönelik temizlik çalışması yapıyor.

Trafiği aksatmadan ana cadde, bulvarlar, meydanlar, tünel ve bariyerlerin yıkanarak temizlenmesini gerçekleştiren ekipler, kış aylarında da Büyükşehir Fen İşleri’nin kar temizlik çalışmalarına da önemli katkılar sağlıyor. Çok fonksiyonlu araçlar hem yayaları hem de sürücülerin hareketini kısıtlayan ve tehlikeye neden olan kar birikintilerini temizliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'te, Hergün, 6.500, Km, Yol, Temizliği, Yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı