Haber Detayı
16 Ağustos 2017 - Çarşamba 01:44
 
Başkent'te Kurban Pazarlıkları Başladı
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Mamak Belediyesi’nin Ortaköy’de 170 dönüm alan üzerine kurduğu kurban satış ve kesim alanında kurbanlıklar yerini almaya başladı.
Mamak Haberi
Başkent'te Kurban Pazarlıkları Başladı

Kurban alımını son günlere bırakmak istemeyen vatandaşlar satış alanında sıkı ve uzun pazarlığa başladı. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen kurbanlık satıcıları, çadırlarını kurmaya devam ederken, kurban alanında 130 çadır şimdiden doldu.

Çalışmalar titizlikle devam ediyor

Vatandaşların rahat ve hijyenik bir ortamda kurban kesebilmeleri için tüm ekiplerin çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Kurban satış yerlerindeki önlem ve hizmetlerimiz bayram sonuna kadar devam edecek. Vatandaşlarımız bir sıkıntıya düştüklerinde kurban satış yerindeki ekiplerimizden ve belediyemizden yardım alabilecekler” dedi.

Gebelik kontrolü yapılıyor

Ortaköy kurban pazarına getirilen kurbanlıklar gebelik kontrolünden geçtikten sonra alana giriyor. Kurban pazarında bayramın son gününe kadar hazır bulunacak veteriner hekimler, ultrason cihazıyla gerekli muayeneleri yaparak dinen caiz olmayan kesimlerin önüne geçecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'te, Kurban, Pazarlıkları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı