Haber Detayı
22 Ekim 2021 - Cuma 10:09
 
Başkent'te Sokak ve Cadde Tabelaları Değişmeye Başladı
Tarihi değerlere sahip çıkan Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin seçtiği yeni Ankara Fontu’nu cadde ve sokak tabelaları ile bina numaralarına uygulamaya başladı.
Güncel Haberi
Başkent'te Sokak ve Cadde Tabelaları Değişmeye Başladı

 Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in kendine özgü değerlerini korumak ve reklam tabelaları ile totemlerinin yarattığı kirliliği ortadan kaldırmak için harekete geçti.

     Zabıta Daire Başkanlığı ve Ankara Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Cadde ve Sokak Tabelaları, Bina Kapı Numaraları, Mimari Tanıtım Tabelaları ve Özgün Yazı Tipi Ulusal Tasarım Yarışması” sonucunda seçilen üç proje için anket çalışması düzenlendi.

     Başkentliler tarafından Başkent Mobil üzerinden yapılan oylama sonucunda seçilen kırmızı ağırlıklı beyaz yazılı ve siyah şerit tasarımlı yeni Ankara Fontu, cadde ve sokak levhaları ile bina numaralarında uygulanmaya başlandı.

 

GERİ DÖNÜŞÜMLE MALİYET YARI YARIYA DÜŞÜYOR

      Fen İşleri Daire Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü ekipleri tasarruf anlayışı doğrultusunda yeni Ankara Fontu tasarımı için eskiyen ve ekonomik ömrünü tamamlayan levha ve bina numaralarını geri dönüştürerek maliyeti de yarı yarıya düşürüyor.

    Ekonomik ömrünü tamamlamış tabelaların adet maliyeti 80 TL iken, atölyede geri dönüştürülen tabelalar sayesinde yeni tabelaların maliyetini 40-50 TL’ye mal eden Numarataj Şube Müdürlüğü ekipleri, günlük ortalama 500 adet tabela basımı gerçekleştiriyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent'te, Sokak, ve, Cadde, Tabelaları, Değişmeye, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı