Haber Detayı
11 Aralık 2016 - Pazar 16:01
 
Başkent'te 2 Polis Müdürü Gözaltına Alındı
ESKİ Trabzon Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Şaban Kutlu ve Reşat Altay döneminde istihbarat şube müdürü olarak görev yapan Faruk Sarı, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında dün gözaltına alındı.
Asayiş Haberi
Başkent'te 2 Polis Müdürü Gözaltına Alındı

Emniyet Müdürü Reşat Altay tarafından Trabzon’a getirilen ve adı Dink cinayetiyle anılan isimlerden biri olan 1. Sınıf Emniyet Müdürü Faruk Sarı, Ankara’daki evinde gözaltına alındı. Sarı ve Kutlu’nun ifadeleri doğrultusunda yeni gözaltılar olabileceği belirtildi.  HATAY Yayladağ 3. Hudut Tabur Komutanı Piyade Kurmay Yarbay Bülent Nar ve Kıbrıs 1. Mekanize Piyade Tabur Komutanlığı’nda görevli Kurmay Yarbay İbrahim Aktaş gözaltına alındı. Bülent Nar ve İbrahim Aktaş,  uçakla Trabzon’a getirildi. Askerler ve polislerle ilgili iki ayrı soruşturma tüm hızıyla sürüyor.

ESKİ Trabzon Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekili Şaban Kutlu ve Reşat Altay döneminde istihbarat şube müdürü olarak görev yapan Faruk Sarı, FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında dün gözaltına alındı. Hatay Yayladağ 3. Hudut Tabur Komutanı Piyade Kurmay Yarbay Bülent Nar ve Kıbrıs 1. Mekanize Piyade Tabur Komutanlığı’nda görevli Kurmay Yarbay İbrahim Aktaş ise FETÖ/PDY üyesi kurmay askerlere yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında gözaltına alınarak, Trabzon’a getirildi. İki askerin makamında arama yapıldı.

İKİ MÜDÜR TRABZON’DA

Eski Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay tarafından Trabzon’a getirilen ve adı Dink cinayetiyle anılan isimlerden biri olan dönemin İstihbarat Şube Müdürü Faruk Sarı, FETÖ/PDY üyesi olduğu gerekçesiyle Ankara’daki evinde gözaltına alındı. 2009 yılında Gümüşhane Emniyet Müdür Yardımcısı görevinde bulunduğu sırada Trabzon Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Vekilliği görevine getirilen Şaban Kutlu’da yakalanarak Trabzon’a getirildi.

İKİ ASKERİN MAKAMI ARANDI

Hatay Yayladağ 3. Hudut Tabur Komutanı Piyade Kurmay Yarbay Bülent Nar ve Kıbrıs 1. Mekanize Piyade Tabur Komutanlığı’nda görevli Kurmay Yarbay İbrahim Aktaş gözaltına alındı. 10 kentte FETÖ/PDY üyesi kurmay askerlere yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan iki askerin evinde ve makamında arama yapıldı. Bülent Nar ve İbrahim Aktaş,  uçakla Trabzon’a getirildi. Askerler ve polislerle ilgili iki ayrı soruşturma tüm hızıyla sürüyor.     (günebakis.com.tr)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: ESKİ Trabzon, Polis, Meslek, Yüksek, Okulu, Müdür, Vekili, Şaban, Kutlu, Re
Yorumlar
Haber Yazılımı