Haber Detayı
15 Haziran 2016 - Çarşamba 00:21
 
Başkent'te Güvenlik Tedbirleri Arttırıldı
Ankara'daki terör saldırılarının ardından alınan güvenlik tedbirleri devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesine çıkan yollara yeni düzenleme getirildi.
Asayiş Haberi
Başkent'te Güvenlik Tedbirleri Arttırıldı

Kızılay'da 13 Mart Pazar günü düzenlenen bombalı saldırının ardından özellikle araç trafiğiyle ilgili alınan tedbirler artarak sürüyor. Son olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi etrafındaki yolların trafiğine yeni düzenleme getirildi.

Bir süre önce, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ana girişine çıkan Cumhurbaşkanlığı Caddesi, Çiftlik Kavşağı istikameti ile Alparslan Türkeş Caddesi'nden geliş ve gidiş istikametinden Külliyeye çıkışlar bariyerlerle kesilerek araç trafiğine kapatılmıştı. Yeni düzenlemeye göre ise Külliyeye çıkan yollara 'taşıt giremez' levhaları konuldu. Güvenlik gerekçesiyle araç trafiğine kapatılan yollara sadece Millet Camisi için geçişlere izin veriliyor.

Bu arada, Ankara genelinde ana arterlerde oluşturulan arama noktalarındaki şüpheli araç ve kişiler üzerindeki denetimler de sürüyor. Arama noktalarında durdurulan araçlar ve içerisindeki vatandaşlar titiz bir şekilde aranarak gerekli kontroller yapılıyor. Araç ve kimlik bilgileri POLNET sisteminden sorgulanıyor.  (habertürk)

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankaradaki, terör, saldırılarının, ardından, alınan, güvenlik, tedbirleri, devam
Yorumlar
Haber Yazılımı