Haber Detayı
07 Ekim 2014 - Salı 20:00
 
Başkent'te Kobani Gerginliği Devam Ediyor
Başkent’te Kobani'deki IŞİD saldırlarını protesto etmek için Sakarya Caddesi’nde toplanan grup, polisle çatıştı. Polis çok sayıda eylemciyi gözaltına aldı.
Ankara Haberi
Başkent'te Kobani Gerginliği Devam Ediyor

Başkent’te sabah saatlerinden bu yana yüzlerce kişi Ankara AK Parti İl binasına yürümek için Sakarya Caddesi’nde bir araya geldi. Çevik kuvvet, Sakarya Caddesi’ndeki tüm giriş ve çıkışlarını ablukaya aldı. Polisler, eylemcilerin yürüyüşüne izin verilmeyeceğini ve bulundukları yerden açıklama yapıp dağılmasını istedi. Eylemciler bunun üzerine kaldırım taşlarını yerinden sökerek emniyet güçlerine fırlattı. Toplumsal Müdahale Aracı (TOMA) ile birlikte çevik kuvvet ekipleri su ve gaz ile eylemcilere müdahale etti.


Otobüs duraklarına da zarar veren göstericiler çöp bidonlarını yola çekerek Mithatpaşa Caddesi’nde ve Ziya Gökalp Caddesi’ trafiğe kapattı. Eylemciler cadde üzerinde bulunan banka ve işyerlerinin camlarını kırdıkları gözlendi. Eylemcilerin tarafından atılan taş gazetecinin başından yaralanmasına neden oldu. Yaralı gazeteciyi ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Sakarya Caddesi’ne eylemcilerin kurduğu çadırı, çevik kuvvet ekipleri kaldırdı. Bir süre sonra tekrar Sakarya Caddesi’ne toplanan eylemciler oturmaya başladı. Bunun üzerine Çevik kuvvet ekipleri eylemcilere müdahale ederek gözaltına aldı. Ara sokaklarda eylemcilerin polise, taşlı saldırısı devam ediyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Başkent’te, Kobanideki, IŞİD, saldırlarını, protesto, etmek, için, Sakarya, Cadd
Yorumlar
Haber Yazılımı