Haber Detayı
12 Haziran 2014 - Perşembe 01:56
 
Başkent'te Mahalle Şenlikleri Başlıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaz aylarında gelenekselleştirdiği “Mahallede Şenlik Var” panayırlarının 12’ncisi bu yıl 13 Haziran’dan itibaren iki koldan mahalleleri gezmeye başlayacak.
Ankara Haberi
Başkent'te Mahalle Şenlikleri Başlıyor

Çocuklara ücretsiz lunapark keyfi yaşatan, sahne gösterileriyle mahalleliyi aynı ortamda buluşturan, eğlenceyi vatandaşların ayağına götüren “Mahallede Şenlik Var” panayırı bu yıl da bol eğlence vaat ediyor.

Yaz ayları boyunca gittiği her yere hareket ve renklilik kazandıran, her yerde büyük ilgi gören, çocukların dört gözle beklediği, çeşit çeşit oyuncağın ücretsiz hizmet verdiği panayırlarının ilki Sincan Hürriyet Caddesi Semt Pazarı ile Mamak Derbent Pazarı’nda kurulacak. Her mahallede 4 gün kalan panayır, Ramazan ayına kadar Bala, Gölbaşı ile Elmadağ ve Kıbrısköy’de çocukları ağırlayacak.

Başkentliler ücretsiz yararlandığı “Mahallede Şenlik Var” panayırları, 28 Haziran tarihinde başlayacak Ramazan ayında da Altınpark’ta kurulu olacak.

ÇOCUKLARIN EN BÜYÜK EĞLENCESİ
Tatilin vazgeçilmezleri haline gelen panayırda oyun grupları yine minik ziyaretçilerini ağırlayacak. Midilli atlar, trenler, akülü arabalar, şişme oyuncaklar ile pek çok lunapark oyuncağının yer aldığı panayır alanındaki sahne gösterileri ile akrobasi ve muhteşem sirk grubu heyecanlı bir atmosfer ile konuklarını ağırlayacak.

Çocuklara yönelik tiyatro gösterileri eğlenceyi artırırken, kent merkezindeki mahalle ve semtleri gezen panayır bunun yanı sıra Büyükşehir sınırlarına yeni dahil olan ilçe ve mahallelere de taşınacak.

FESTİVAL PROGRAMI
1. GRUP
13-17 Haziran Sincan Hürriyet Caddesi Semt Pazarı
19-22 Haziran Bala Salı Pazarı
24-27 Haziran Gölbaşı Seğmenler Pazarı
28 Haziran Altınpark
2.GRUP
13-16 Haziran Mamak Derbent Pazarı
18-21 Haziran Elmadağ Atatürk Ortaokulu
23-26 Haziran Mamak Kıbrısköy Pazar Yeri
28 Haziran Altınpark

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi’nin, yaz, aylarında, gelenekselleştirdiği, “Mahal
Yorumlar
Haber Yazılımı