Haber Detayı
02 Kasım 2015 - Pazartesi 19:18
 
Bebek Hastalıklarında İzlenmesi Gereken Yol
Bebeklerde ortaya çıkan hastalıklar, ebeveynleri büyük strese sokmakta. Bu durumda bebek hastalıklarında izlenmesi gereken yol nelerdir?
Sağlık Haberi
Bebek Hastalıklarında İzlenmesi Gereken Yol

Bebek sahibi olan çiftler, elbette ki ilk olarak bebeklerinin sağlıklı olmasını isterler. Sağlıklı olarak dünyaya gelen bebekler de anne ve babalarına büyük mutluluklar yaşatırlar. Ancak süreç içinde, muhakkak ki bir takım rahatsızlıklar, hastalıklar ya da benzer vakalar bebekler üzerinde kendisini gösterecektir. Bu noktada ise bebek hastalıklarından söz edilebilir. Ancak bebeğin yeniden sağlığına kavuşması için, hastalığın ortaya çıkmasının hemen ardından bazı adımlara dikkat etmek oldukça önem arz eder. Peki, bebek hastalıklarında izlenmesi gereken yol nelerdir?

Özellikle 1-2 yaş grubunda görülen ateşlenme ve kusma belirtileri sık karşılaşılan hastalık başlangıçlarındandır.

Mutlaka Bir Sağlık Kurumu Ya Da Doktora Danışılmalı

Hastalık belirtileri bir bebek hastalığını tanımlama ve müdahale etmede oldukça önemlidir. Daha çok viral hastalıkların baş gösterdiği bebeklerde, belirtiler de kusma, ateşlenme gibi durumlar ile kendisini gösterir. Ancak hastalığın kesin tanısı ve yapılması gerekenlerin öğrenilmesi için atılacak ilk adım, bebeğin doğrudan bir sağlık kurumuna götürülmesidir. Bu sağlık kurumunda yer alan bebek doktorları da hemen bebeği tedavi altına alırlar. Hastalığın durumu, ciddiyeti, ağırlığı ya da önemine göre bir takım müdahaleler hemen ya da tanı sonrasından sonra yakın bir zaman içinde yapılır.

Yalnızca sağlık kurumlarına giderek herhangi bir çocuk doktoruna değil, doğrudan bebek ile ilgilenen ve doğumdan bu yana bebeği her yönü ile tanıyan bebeğin kendi doktoru ile de iletişim kurulabilir. İlk panik halinin atlatılabilmesi için öncesinden doktor aranarak fikir alınabilir. Bebeğin uzman doktor ile buluşturulmasına kadar geçen zaman içinde doktordan öğrenilen müdahale yöntemleri ya da tavsiyeler uygulanabilir. Eğer doktor herhangi bir müdahalede bulunmadan getirilmesi ile ilgili bir tavsiyede bulundu ise bebek doğrudan doktorun kendisine götürülür.

Tecrübeli ebeveynlerin deneyimlerine buradan ulaşın: https://www.adimadim.com/deneyimler

Tedavi Süreci Ve Bakım

Bebek hastalıkları doktor tanısının konulmasının ardından müdahale sürecine dâhil olur. Yapılan muayeneye ve tespit edilen sıkıntıya göre doktor tarafından ilk müdahale yapılır. Daha sonrasında, gerek ilaç, gerek farklı yöntemler ile periyodik şekilde uygulamalar yapılabilir.

Tedavi sonrası tedbir amaçlı kontrol işlemleri de bebekler için mutlaka yaptırılır. Bakım sürecinde çeşitli noktalara dikkat edilerek bebek daha sağlıklı tutulmaya çalışılır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Bebeklerde, ortaya, çıkan, hastalıklar, ebeveynleri, büyük, strese, sokmakta, du
Yorumlar
Haber Yazılımı