Haber Detayı
30 Ocak 2016 - Cumartesi 13:07
 
Bel Fıtığı Tedavisinde Kalıcı Yöntem
Günümüzde en çok karşılaşılan rahatsızlıklardan biri olan ve her 3 kişiden 2’sinde görülen bel ağrısına, orta yaşlarda daha sık rastlanıyor.
Sağlık Haberi
Bel Fıtığı Tedavisinde Kalıcı Yöntem

Bel ağrısının önde gelen sebeplerinden biri bel fıtığı. Yaşam kalitesi bozulan, hareket kısıtlılığı yaşayan, günlük işlerini yapmakta zorlanan bel fıtığı hastaları ‘Yenileyici Enjeksiyon Tedavisi’ ile kalıcı olarak iyileşebiliyor.

Bel fıtığı sorununun altında; yanlış yapılan hareketlerin, sağlıksız beslenmenin ve stresli bir yaşamın olduğu belirtiliyor. Yaş ile doğrudan bir alakası olmasa da, orta yaşlarda daha sık görüldüğü, bel ve kalça bölgelerinden, topuğa kadar yayılan ağrı şeklinde kendini gösterdiği vurgulanıyor.

Omurganın bel bölgesinde oluşan sinir sıkışması sonucunda; ağrı ve ortopedik sorunlar yaşanmasına sebep olan bel fıtığı rahatsızlığı ‘yenileyici enjeksiyon tedavisi’ ile kalıcı olarak tedavi edilebiliyor.

Omurga ve eklem rahatsızlıklarında ‘Yenileyici Enjeksiyon Tedavisi’ kavramına vurgu yapan, ameliyatsız ve kalıcı olarak tedavi ettiği bel fıtığı hastalığı ile ilgili bilgi veren Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Önder Taylan Çifçi şöyle konuştu: ‘Omurların arasında, omurganın dayanıklı olmasını sağlayan ve darbelere karşı koruyucu görev yapan disk şeklinde özel bir bağ dokusu bulunur. Ağır kaldırma ve zorlayıcı hareketler sonucunda; yapısı bozulan diskin dışarıya doğru taşması, omurilik kanalındaki sinirlere baskı yapması ve sıkıştırması sonucu bel fıtığı oluşur. Bel fıtığının tedavisinde amacımız her zaman hastanın ağrısını gidermek ve günlük, normal yaşantısına geri dönmesini sağlamaktır. Klasik tedavi yöntemlerinden biri olan fizik tedavi uygulamalarıyla, omurgayı destekleyen kasların ve karın kaslarının güçlendirilmesiyle sinirler üzerindeki baskı azaltılmaya çalışılır. Epidural enjeksiyonlar veya bloklarla, sinir köklerinin etrafındaki boşluklara, steroid enjeksiyonları uygulanarak geçici rahatlama sağlanır. Yenileyici Enjeksiyon Yöntemi ile omurganın yapısındaki bağlar ve eklemler tedavi edilerek omurga kalıcı olarak güçlendirilmiş olur. Eğer hastalık kişide ilerlemiş, hareket kaybı ve idrar kaçırma durumları gelişmiş ise cerrahi yöntemlere başvurulur.'

Bel Fıtığını Doğal ve Kalıcı Olarak Tedavi Eden Yöntem:Yenileyici Enjeksiyon Tedavisi

Bel fıtığını doğal ve kalıcı olarak iyileştirebilen yöntem ‘Yenileyici Enjeksiyon Tedavisi’nin nasıl uygulandığı hakkında bilgi veren Dr. Önder Taylan Çifçi şöyle konuştu: ‘Bel fıtığı rahatsızlığının kalıcı olarak tedavisi için, ilk olarak omurga postürünü ve yük taşıma kapasitesini düzenliyoruz. Enjeksiyon tedavisi ile zayıf ve hasarlı olan omurgayı bir arada tutan bağların ve de eklemlerin güçlendirilmesini hedefliyoruz. Seanslar halinde omurgaya enjeksiyonlar uygulayarak doğal ve kalıcı olarak tedavi edilmesini sağlıyoruz. Bu sayede hastalarda bel fıtığına bağlı olarak ortaya çıkan ağrı, uyuşukluk ve his kaybı gibi şikâyetler zamanla azalarak kayboluyor. Tedaviye ne kadar erken evrede başlarsak o kadar kısa sürede sonuç alıyoruz. Daha önce fıtık ameliyatı geçirmiş olup rahatsızlıkları devam eden hastalara da yenileyici enjeksiyon tedavisini tavsiye ediyoruz.’

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Günümüzde, çok, karşılaşılan, rahatsızlıklardan, biri, olan, her, 3, kişiden,
Yorumlar
Haber Yazılımı