Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 00:11
 
BELMEK Kursiyerlerinden Karma Sergi
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve El Becerileri (BELMEK) kurslarında eğitim alan kursiyerler, çalışmalarını karma sergide topladı.
Güncel Haberi
BELMEK Kursiyerlerinden Karma Sergi

Sincan ve Yenimahalle BELMEK kursiyerleri, el emeği göz nuru eserlerini Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde sergiledi.

 

EL EMEĞİNİN KIYMETİNİ GÖSTEREN SERGİ

         BELMEK kurslarında usta eğitmenlerden ücretsiz aldıkları dersler ile hobi edinen hatta ailesine ekonomisine katkı sağlayan Başkentli kadınlar, birbirinden renkli ürünleri sergilemenin mutluluğunu yaşadı.

          Yenimahalle ve Sincan BELMEK kursiyerlerinin ürünlerinin sergilendiği “El Emeği Göz Nuru Karma Sergisi”nin açılışını Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz birlikte yaptı.

        Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği karma sergiyi gezen ve ürünler hakkında bilgi alan Tiryaki, “El emeği olan her şey bizim için çok kıymetli. Bu kurslar sayesinde kadınlarımızın ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha keşfetmiş olduk” dedi.

         Karma Sergide; Patchwork’ten Mefruşata, Takı Tasarımından El Nakışına, Hat Sanatından Tezhip Sanatına, Mozaik’ten Ahşap Rölyefe, Yağlı Boya Resimden Deri İşlemeciliğine kadar 31 ayrı branşta birbirinden renkli eserler yer aldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: BELMEK, Kursiyerlerinden, Karma, Sergi,
Yorumlar
Haber Yazılımı