Haber Detayı
31 Mayıs 2020 - Pazar 13:16
 
Beypazarı Belediyesi Yeni Logosunu Arıyor
Beypazarı Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Belediye yeni logosu için yarışma başlattı. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şu şekilde:
Beypazarı Haberi
Beypazarı Belediyesi Yeni Logosunu Arıyor

Yeni Logomuzu Arıyoruz

Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış medeniyet beşiği ilçemiz Beypazarı’nın tarih birikimi farklı kültürlerin izlerini günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Beypazarı topraklarında, sırasıyla Hitit, Frig, Galat, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Devleti’nin egemenlik sürdüğü bilinmektedir.

Beypazarı, birçok uygarlıktan günümüze kadar ulaşan bu tarih hazinesiyle 2020 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine girmeye hak kazanmıştır. Ülkemiz tarafından ilk kez 1994 yılında UNESCO Dünya Miras Merkezi’ne iletilen liste 2000, 2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında güncellenmiş olup toplam 78 kültür varlığımız yer almaktayken, UNESCO tarafından 2020 yılında ilçemiz Beypazarı’nın da içinde bulunduğu 5 yeni kültür varlığı daha listeye dahil edilerek ülkemiz UNESCO nezdindeki kültür varlığı sayısını 83’e yükseltmiştir.

Yurtiçi Tarih ve Kültür Turizmi alanında adından sıkça söz ettiren açık hava müzesi Beypazarı, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesine girmeye hak kazanmasıyla birlikte artık Yurtdışı Turizm’inde de adından sıkça söz ettirerek yabancı turistlerin de göz bebeği olacak eserleri içerisinde bulundurmaktadır.

Bizler de bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak ilçemizin kurumsal kimliğinin tanıtılması adına yeni logo çalışmalarımıza başlıyoruz. Siz sevgili vatandaşlarımızın da bize sunacağı fikirleri değerlendirerek tarihimizi ve kültürümüzü tüm Dünya’ya hep birlikte duyuracağız.

Yeni logomuzda yer almasını istediğiniz, ilçemizi en güzel şekilde anlatan simge ve ifade önerilerinizi yenilogobeypazaribel@gmail.com adresine göndererek bize fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Beypazarı, Belediyesi, Yeni, Logosunu, Arıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı