Haber Detayı
22 Ocak 2019 - Salı 01:13
 
Beypazarı Kızak Şenliğine Hazırlanıyor
Ankara’nın tarihi ve turistik ilçesi Beypazarı’nda bu hafta sonu Kızak Şenliği düzenlenecek.
Beypazarı Haberi
Beypazarı Kızak Şenliğine Hazırlanıyor

Beypazarı Belediyesi, Geleneksel Kızak Şenliği 27 Ocak’ta ilçeye 30 km mesafedeki 1665 rakımlı Karaşar Kirazyanı Yayla mevkiinde gerçekleşecek. Yöresel kıyafetleri, naylon torbaları, şambriyel ve kızakları ile Kirazyanı mevkiinde gerçekleştirilecek şenliğe katılacak ilçe sakinleri, sabah saat 09.00 itibarı ile otobüslerle şenlik alanına ücretsiz götürülecek.
Kızak yarışları, en güzel kardan adam, kızak çekme ve halat çekme yarışı, mehteran gösterileri, bando gösterisi, snowboard, balon şov, atlı kızak gösterileriyle 7’den 70’e tüm kızak meraklılarını bir araya getirecek.

Kızak Şenliği için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, "Geleneksel Kızak Şenliğimiz için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. İlçemiz tarihi evleri, yöresel mutfak kültürü ile olduğu kadar doğası ve temiz havası ile de göz dolduruyor.  Kirazyanı mevkiimizde kış aylarında sürekli kar mevcut ve vatandaşlarımız hafta sonlarını ailecek kızak kayıp, mangal yaparak burada geçiriyorlar. Tüm hemşehrilerimizi özellikle şehrin gürültü ve stresinden uzaklaşmak isteyen tüm Ankaralıları farklı bir gün geçirebilmeleri için bu hafta sonu şenliğimize davet ediyoruz" dedi.
 

Şenlik ateşinin de yakılacağı alanda etkinlikler gün boyunca sabah 11.00’den akşam saatlerine kadar devam edecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Beypazarı, Kızak, Şenliğine, Hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı