Haber Detayı
18 Kasım 2014 - Salı 01:57
 
Beypazarı ile Karesi, Kardeş Belediye Oldu
Beypazarı Belediyesi, Balıkesir’in Karesi ilçe Belediyesi ile kardeş şehir protokolü imzaladı.
Beypazarı Haberi
Beypazarı ile Karesi, Kardeş Belediye Oldu

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, beraberinde belediye meclis üyeleri ve başkan yardımcıları ile birlikte Beypazarı’nı ziyaret etti. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’ın karşıladığı heyet, 2 gün boyunca Beypazarı’nın tarihi ve turistik mekanlarını gezdi. Karesi Belediye Başkanı Yılmaz, Beypazarı Belediye Başkanı Kaplan ile birlikte Beypazarı’nın meşhur Alaaddin Sokak ve Demirciler Sokağı, İnözü Vadisi, Hıdırlık Tepesi gibi mekanlarını gezerek bilgiler aldı.
Beypazarı Belediyesi Başkanlık Konağı’nda Kaplan ve Beypazarı Belediye Meclis üyeleri ile bir araya gelen Karesi Belediyesi heyeti, iki ilçenin sosyal, kültürel, ekonomik ilişkileri geliştirmek amacıyla alınan karar sonrası kardeş şehir protokolünün okunmasının ardından imzaları attılar. Belediye başkanları atılan imzaların ardından birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti. Karesi Belediyesi heyetine ayrıca Beypazarı’nın büyük boy bir fotoğrafı hediye edildi.


Yılmaz, Beypazarı’nı çok beğendiklerini, çiftçinin tarımda teknolojileri takip ettiğini, kadınların çalışkanlığından etkilendiklerini ifade ederek, Karesi Belediyesi olarak Beypazarı’na daha kalabalık geleceklerini, tarım arazilerini ve çalışan kadınları kendi hemşehrilerine de göstermek istediklerini ifade etti. Başkan Yücel Yılmaz, Beypazarı ve Karesi Belediyelerinin kardeşliğinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Başkan Kaplan’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.
Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ise, "İmzaladığımız protokolle her iki ilçemizde kendi imkanları çerçevesinde ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştirmek amacıyla kültür, sanat gibi alanlarda faaliyet ve projeler gerçekleştirilmesinde karşılıklı işbirliği içerisinde olacaktır. Kendileri ile bir arada olmaktan ve kardeş ilçe olmaktan memnuniyet duydum. Bu vesileyle kardeşliğimizin ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Beypazarı, Belediyesi, Balıkesir’in, Karesi, ilçe, Belediyesi, kardeş, şehir, pr
Yorumlar
Haber Yazılımı