Haber Detayı
14 Ağustos 2015 - Cuma 02:47
 
Beypazarı'nda "Teröre Lanet" Yürüyüşü
Son günlerde artan terör saldırıları ile birlikte asker ve polislerin şehit edilmesi nedeniyle "Teröre lanet" adı verilen yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı yürüyüş düzenlendi.
Beypazarı Haberi
Beypazarı'nda

Yürüyüşe, Güdül'te toprağa verilen şehit polisin ailesi de katıldı. Şehit polis Şahin Polat Aydın'ın annesi Hülya, "Benim oğlum da "önce Vatan" diyerek şehit oldu" diye konuştu.

İlçedeki gençler, Facebook'ta "Beypazarı şehidine sahip çıkıyor. Yürüyüş ve mitingde buluşalım" duyurusu ile birlikte Gazi Gündüzalp İş Merkezi terminal önünde toplandı. Yürüyüşe Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, CHP, MHP, AK Parti, Saadet Parti" ve BBP'li gençlerle bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katkılıp, ellerinde Türk bayrakları eşlinde terörü lanetleyen slogan ve tekbirler eşliğinde Hanlar Önü Meydanı'na yürüdü.

Yürüyüşe, Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde polis aracına düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan ve Güdül Akbaş Köyü'nde toprağa verilen Özel Harekat Polisi Şahin Polat Aydın'ın annesi Hülya, ağabeyi Ömer ve kız kardeşi Tuğçe Aydın ve yakınları da katıldı. Terminalden başlatılan yürüyüş Bankalar Caddesi'nde devam etti ve Hanlarönü Mevkii'nde toplanılarak sloganlar atıldı. Caddelerin bayrakla donatıldığı Beypazarı'ndaki yürüyüşe katılanlar Türk bayrakları ile terörü lanetlediler. Yürüyüşte dev Türk Bayrakları da yer aldı.

Yürüyüşte "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ," Aponun itleri, yıldıramaz bizleri', "Polise uzanan eller kırılsın', "Şehidim hakkını helal et bize" , "Allah'ü Ekber" , "Ya Allah Bismillah Allah'ü Ekber', "Vatan sana canım feda', "Akan kan, bayrak bizim" sloganları atıldı. Meydanda toplananlar, şehitler anısına saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma çocuk kitapları yazarı, şair, emekli öğretmen Ahmet Yıldırım tarafından yapıldı. Yıldırım, "Biirlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece Türkiye Cumhuriyeti'ni kimse yıkamayacaktır ve yıkmaya da cesaret edemeyecektir" dedi.

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Son, günlerde, artan, terör, saldırıları, birlikte, asker, polislerin, şehit, ed
Yorumlar
Haber Yazılımı