Haber Detayı
16 Ocak 2017 - Pazartesi 21:45
 
'Bugün Başkan Sensin' Birinciliği Kazandı
Keçiören Belediyesi ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin işbirliğiyle oluşturulan Halkla İlişkiler Akademisi ilk meyvelerini verdi.
Keçiören Haberi
'Bugün Başkan Sensin' Birinciliği Kazandı

Halkla ilişkiler bölümünde öğrendikleri bilgileri Keçiören Belediyesi’nde çalışarak sahaya yansıtan 20 öğrenci, ortak akılla hazırladıkları 4 farklı projeyi jürinin değerlendirmesine sundu. Yarışmanın sonunda birinciliği Keçiörenlilere belediye başkanı oldukları takdirde hangi hizmeti yapacaklarını sorup, bu hizmetleri hayata geçirmeyi öneren “Bugün Başkan Sensin: Söz Sizde Keçiörenliler” projesi kazandı.

Öğrencilerin iş hayatında tecrübe edinerek ortak akılla bir proje hazırlamalarını amaçlayan akademiye 20 üniversite öğrencisi katıldı. Keçiören Belediyesi’nde 3 gün çalışma imkanı bulan gençler, öğrendikleri teorik bilgileri sahada uygulama şansı yakaladılar ve kazandıkları saha deneyimini hazırladıkları projelere yansıttılar. Projeler arasından seçim yapmak üzere Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen Halkla İlişkiler Akademisi final programında Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da hazır bulundu.

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ HALKLA İLİŞKİLERDEN GEÇER

Projeyi Keçiören Belediyesi ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiğine işaret eden Mustafa Ak, proje sayesinde öğrencilerin işi sahada öğreneceklerini söyleyerek, “Biz de böyle bir çıktıdan istifade edeceğiz. Bugün burada jürimiz tarafından değerlendirilecek olan 4 projeden birinci olanı sahada uygulayacağız. Belediye denince yol, kaldırım akla geliyor. Oysa ki yerel hizmetlerde insanımız evinin kapısından dışarıya adımını attığı anda aldığı hizmetlerin büyük çoğunluğunu belediyelerden alıyor” dedi. Vatandaşın belediyeye vergi ve harç ödediğini, ödemiş olduğu bu karşılıktan dolayı belediyenin aynı zamanında müşterisi haline geldiğini belirten Başkan Ak, “Belediyeler de hizmet birimidir ve müşteri memnuniyetine önem verir. Vatandaşlarımızın memnuniyeti halkla ilişkilerden geçer. Halkla ilişkiler sayesinde halka kendimizi anlatıp, halkın bizden memnun olup olmadığını öğreniriz. İnsanların gönlünü kazanamazsanız, sandıkta cevabınızı alırsınız. Asfalt, kaldırım ve diğer hizmetlerimizin hepsi bir kefedeyse, diğer kefede halkla ilişkiler vardır, bu kadar önemlidir halkla ilişkiler” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören, Belediyesi, Gazi, Üniversitesi, İletişim, Fakültesi’nin, işbirliğiyle,
Yorumlar
Haber Yazılımı