Haber Detayı
22 Mayıs 2013 - Çarşamba 15:06
 
Bülent Tanık, Kırşehir'i Fethetti
İç Anadolu Belediyeler Birliği Kırşehir'e çıkartma yaptı..
Çankaya Haberi
Bülent Tanık, Kırşehir'i Fethetti

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık Kırşehir ilçe ve beldelerini ziyaret etti. İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı ünvanı ile Kırşehir’de bulunan Tanık, belediye başkanlarına, “Kader arkadaşlarım, bizler toplumun çilekeşleriyiz, kıt kaynaklarla böylesine hizmetler geliştirdiğiniz için sizi kutluyorum” dedi.

İlçelerde ve beldelerde Yeni Toplumcu Belediyeciliği anlatan Tanık’a ziyaretinde İç Anadolu Belediyeler Birliği Genel Sekreteri İbrahim Dulkadir, Yozgat Evciler Belediye Başkanı Haşim Dalasan, Kayseri Akkışla Belediye Başkanı Azmi Kazım Sonkur ve Hacıbektaş Belediye Meclis Üyesi Ali Kurnaz, Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Eser Atak, Çankaya Kent Konseyi Başkanı Dr. Işıkhan Güler ve eğitimci Yıldırım Kaya eşlik etti.

İlk olarak Kırşehir’in Kaman İlçesi Belediye Başkanı Erhan Talu’yu ziyaret eden heyet daha sonra Ömerhacılı Kasabası Belde Başkanı Adnan Yeni’yi ziyaret etti. Yeni, konuklarına köy kahvaltısı ikram etti. Bülent Tanık’ın Çankaya sınırlarında gerçekleştirdiği çalışmaları öven Yeni, Çankaya Belediyesiyle kardeş köy olmak istediklerini de iletti.

Ziyaretlerinde yeni Büyükşehir Yasası ile kapatılacak olan ilçe ve belde başkanlıklarına da değinen Tanık, “Umarım bu yanlıştan dönülür sizler burada vatandaşın eli, ayağı, gözü, kulağısınız. Belediyeler aslında siyaset okuludur ve bu yasayla adeta bin 600 siyaset okulu kapatılacak” dedi. Heyet Ömerhacılı beldesinin ardından İsahocalı ve Akpınar’ı ziyaret etti.

 

YERALTINDA KEYİFLİ YOLCULUK

Kırşehir’in önemli doğa harikalarından Dulkadirli Yeraltı Şehrini de ziyaret eden Tanık, heyetle birlikte küçük bir gezinti yaptı. Daha sonra Dulkadirli halkıyla sohbet eden Tanık’a bir vatandaş, “Ankara’nın unuttuğu Kırşehir’e Çankaya Belediyesi, Bülent Tanık sahip çıkmıştır, sizin bizim gönlümüzdeki yeriniz ayrı” dedi. Vatandaşın konuşması büyük alkış aldı.

İç Anadolu Belediyeler Birliği Tanık ise “İç Anadolu’daki tüm belediyeler bizim için önemlidir. Sizler burada yokluktan üretim yapıyorsunuz” dedi. Heyet daha sonra Mahsenli Beldesini ziyaret etti. Belde Başkanı Kadir Petek, Tanık’a el yapımı kağnı ve Atatürk motifli halı hediye etti.

 

AÇIKHAVADA ENCÜMEN TOPLANTISI

Beraberindeki heyet ile birlikte Akçakent Belediye Başkanı Bekir Türkay’ı da ziyaret eden Tanık, İç Anadolu Belediyeler Birliği Mayıs ayı Encümen Toplantısını Akçakent Mesire alanında yaptı. Toplantıda İller Bankasından alınan 182 bin TL’lik yardımın belediyeler arasında eşit dağıtılması kararlaştırıldı.

 

YENİ TOPLUMCU BELEDİYECİLİĞİ ANLATTI

Toplantıya katılan belediye başkanlarından büyük takdir toplayan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, önemli olanın halka hizmet olduğu vurgusunu yaparak 4 yıldır Çankaya’da uygulamaya koyduğu ‘Yeni Toplumcu Belediyecilik’ hakkında bilgiler verdi.

Kırşehir CHP İl Başkanlığını da ziyaret eden Tanık, ardından Kırşehir Kadın Emek Pazarı ve Dayanışma Evi  stantlarını da ziyaret ederek kentten ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İç, Anadolu, Belediyeler, Birliği, Kırşehire, çıkartma, yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı