Haber Detayı
24 Temmuz 2017 - Pazartesi 19:13
 
Büyük Ankara Festivali 29 Temmuz'da Başlıyor
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 29 Temmuz- 6 Ağustos tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde (eski Hipodrom) düzenlenecek Büyük Ankara Festivali’nin hazırlık çalışmalarını, yerinde denetledi.
Ankara Haberi
Büyük Ankara Festivali 29 Temmuz'da Başlıyor

Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan “Uluslararası Büyük Ankara Festivali”nin yapılacağı AKM’ye Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla gelen Başkan Gökçek, kendi kullandığı golf arabasıyla, festival alanında yapılan çalışmaları inceledi. Büyükşehir'e bağlı birimler tarafından kurulan dev platform ve çadırların yapım çalışmalarını denetleyen Başkan Gökçek, her gün binlerce kişinin akın edeceği festival alanında yapılması gerekenleri de bürokratlarına not ettirdi.  

ÜNLÜ SANATÇILAR, BAŞKENTLİLERLE BULUŞACAK

     Geleneksel hale gelen festival, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da halk, sanat ve pop müziğinin ünlü sanatçılarını ağırlayacak. 18 ülkeden gelen, toplam 400 kişiden oluşan halk dansları topluluklarının ülkelerinin danslarını tanıtacakları festivalde, çocukların eğlenceli ve hoşça zaman geçireceği yer olacak.

       Başkent’in vazgeçilmez yaz eğlencelerinden olan “Mahallede Şenlik Var" panayırı da 9 gün boyunca Büyük Ankara Festivali’nde yerini alacak. Başkentlilerin yanı sıra başka illerden de gelecek konukların ağırlanacağı festivalde, gündüzleri kurulan yüzlerce stantta hediyelik ve yöresel ürünler sergilenecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyük, Ankara, Festivali, 29, Temmuz'da, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı