Haber Detayı
01 Ağustos 2017 - Salı 09:53
 
Büyük Ankara Festivali'ne Üst Düzey Güvenlik Önlemleri
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Uluslar arası Büyük Ankara Festivali’nin gerçekleştirildiği Atatürk Kültür Merkezi alanında güvenlik önlemleri en üst düzeyde sağlanırken, alan 65 kamera sistemiyle gözetim altında tutuluyor.
Ankara Haberi
Büyük Ankara Festivali'ne Üst Düzey Güvenlik Önlemleri

Festival alanına gelen konukların, zamanını güvenli ve huzur içinde geçirebilmeleri için Büyükşehir Belediyesi ile emniyet birimleri tüm önlemleri aldı. Festival alanında, Büyükşehir Belediyesi’ne, bağlı ANFA Güvenlik, BUGSAŞ ve Zabıta Daire Başkanlığı elemanları ile Emniyet güçlerinden oluşan ekipler görev yapıyor. ANFA Güvenlik'e bağlı, profesyonel eğitimli 750 kişiden oluşan özel güvenlik elemanları, bomba arama ve asayişin sağlanmasında kullanılan 9 asayiş köpeği, 6 atlı devriye, 2 ATV ve 2 scooter araçlı devriye ekipleri, alanı 24 saat süresince kontrol altında tutuyor.

  4 farklı giriş noktası bulunan festival alanında, ANFA Güvenlik elemanları ve emniyet mensuplarından oluşan yaklaşık 25 kişilik ekip, konuklara; dedektörler, X ray cihazlarıyla gerçekleştirdikleri üst ve çanta aramalarını yaptıktan sonra giriş izin veriyor. Tüm alanı görüntüleme ve takip için kullanılan full-HD son teknoloji 65 kamera, 24 saat alanı gözetliyor.

  Araç altı arama ve araç plaka tanıma sisteminin de bulunduğu giriş kapılarında, emniyette suçlu olarak kaydı bulunan veya aranan kişilerde yüz tanıma sistemi kameralarıyla belirlenerek anında emniyete bildiriliyor. Ayrıca girişlerde ziyaretçi kaydı tutuluyor.

  29 Temmuz Cumartesi günü açılışının yapıldığı andan itibaren onbinlerce kişinin akınına uğrayan  “Uluslararası Büyük Ankara Festivali’nde” herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi’nin gerekli tüm önlemleri aldığını bildiren yetkililer, “Ekiplerimizin yanı sıra toplumsal olaylarda müdahalede kullanılan asayiş köpekleri, olay yerine süratli bir şekilde ulaşmaya yarayan ATV ve scooter araçlarıyla alan kontrol altında tutuluyor” dediler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyük, Ankara, Festivali'ne, Üst, Düzey, Güvenlik, Önlemleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı