Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 13:02
 
Büyükşehir Belediyesi'nden Online Bahçıvanlık Rehberi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan ve balkonunda, bahçesinde bitki yetiştiren vatandaşlar için “Pratik Bahçıvanlık Rehberi” hazırladı.
Ankara Haberi
Büyükşehir Belediyesi'nden Online Bahçıvanlık Rehberi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlar için bahçıvanlıkla ilgili her türlü bilgiyi evlere taşıyor.

     Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve online olarak yayınlanan “Pratik Bahçıvanlık Rehberi” Büyükşehir Belediyesi internet sitesine konuldu.

 

BAŞKAN YAVAŞ’TAN MESAJ VAR

      Bahçıvanlık Rehberi’nde vatandaşlara seslenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te çevresel değerlere sahip çıkmak istediklerinin altını çizerek, Başkent’i marke şehir haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

      “Doğal mirasımıza sahip çıkarak, halkın yaşam kalitesini yükseltecek hizmetleri Ankara’mıza sunma misyonumuzla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diyen Başkan Yavaş, şu mesajları verdi:

“Çevre ve Peyzaj Akademisi öncülüğünde hazırlanan pratik bahçıvanlık rehberinden yararlanarak siz değerli vatandaşlarımızın da kendi yaşam alanlarınızda yapacağınız uygulamalarla Başkentimizin yeşil alan bütünlüğüne katkı sağlayacağınıza inanıyoruz. Ankara’yı dünya başkentleriyle yarışır hale getirmek için hep birlikte çalışacağız.” 

      Sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde de evlerinin balkonunda, terasında ve bahçelerinde amatör veya profesyonel olarak toprakla uğraşan vatandaşlar için pratik bilgilerin yer aldığı Bahçıvanlık Rehberi 16 fasikülden oluşuyor.

 

SALON BİTKİLERİNDEN BAHARAT BAHÇESİNE 

      Büyükşehir Belediyesi resmi internet adresi “ankara.bel.tr” üzerinden ulaşılabilen Bahçıvanlık Rehberinde;

-Çevre Bilgisi,

-Toprak Bilgisi,

-Bitki Bilgisi,

-Bitki Dikim Teknikleri,

Salon Bitkileri,

-Bahçe Çiçekleri,

-Fidan Üretim Teknikleri,

-Çim Alan Tesisi,

-Peyzaj Planlama ve Tasarım Bilgisi, Budama Teknikleri,

-Bitki Koruma, Sulama,

-Gül Yetiştiriciliği,

-Sebze Yetiştiriciliği,

-Meyve Yetiştiriciliği,

-Baharat Bahçesi ve Bitkileri başlıklarıyla ayrıntılı bilgiler yer alıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi'nden, Online, Bahçıvanlık, Rehberi,
Yorumlar
Haber Yazılımı