Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 11:03
 
Büyükşehir'den Dar Gelirli Öğrencilere Eğitim Desteği
Sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok konuda Başkentlinin yanında olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, eğitim konusunda da dar gelirli öğrencilerin ve ailelerin yardımına koşuyor.
Ankara Haberi
Büyükşehir'den Dar Gelirli Öğrencilere Eğitim Desteği

Her yıl olduğu gibi 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında da Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim masraflarına destek olmak amacıyla bot, çanta, giysi, kaban ve kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.

 

25 İLÇEDE 60 BİN ÖĞRENCİYE DESTEK

         Büyükşehir Belediyesi, eğitim yardımlarını öncelikle Engelli Rehabilitasyon Okulları ile kamuya ait okullarda gerçekleştirdi.

         Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon ihtiyaç sahibi öğrenciye yardımda bulunan Büyükşehir, bu yıl da 60 bin öğrencinin giysi ve kırtasiye malzemesi ihtiyacını karşıladı. Okulların açıldığı ilk hafta eğitim malzemesi dağıtımına başlayan ve yarıyıl tatili öncesinde yardımları ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, 25 ilçede bulunan bin 6 okulda ihtiyaç sahibi çocuğa eğitim desteği verdi.

 

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER ÖZENLE BELİRLENİYOR

         Ankara’da yaşayan dar gelirli ailelerin ekonomik yükünü önemli ölçüde azaltarak öğrencilerin eğitimine katkı sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bu öğrencilerin belirlenmesi için de büyük bir özenle çalışıyor.

Ankara genelindeki ihtiyaç sahibi öğrenciler, okul idarecileri ve öğretmenlerle birlikte yapılan ortak çalışma sonucu tespit edilerek hazırlanan listeler, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne iletiliyor. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına ulaştırılan listeler doğrultusunda da öğrencilerin ihtiyaçları belirleniyor ve dağıtımı yapılıyor. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyükşehir'den, Dar, Gelirli, Öğrencilere, Eğitim, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı