Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 00:12
 
Büyükşehir, Karış Karış Ankara'yı Gezdiriyor
Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce Ankaralı’ya, “yaşadıkları şehri tanıtmak” amacıyla kentin tarihi, turistik ve kültürel bölgelerini, rekreasyon alanları ile büyük projelerini gezdirip, unutulmaz bir gün yaşatıyor.
Ankara Haberi
Büyükşehir, Karış Karış Ankara'yı Gezdiriyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, toplam 40 otobüsle, Ankara’nın 20 ayrı noktasına geziler düzenlediklerini belirterek, “2,5 yılda 120 bin vatandaşımıza Ankara’yı gezdirdik. Bu yılın 8 ayında da 46 bin 569 kişiye şehrimizi gezdirdik. Bu tanıtım gezilerimize, tüm Başkentlileri davet ediyoruz, bekliyoruz” dedi. Başkan Gökçek, şunları söyledi:

         “Konu komşu, dost akraba, herkesin, Ankara’yı daha yakından tanımasını istiyoruz. Dünyaya örnek Başkentimizde gerçekleşen büyük değişimi görmeleri için tüm Ankaralıları, tanıtım gezilerimize davet ediyoruz.  Büyük küçük herkese çağrım; dilediğiniz zaman bir araya gelin, mahallenizin muhtarları veya sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla Ankara Tanıtım Daire Başkanlığı'nı telefonunu arayarak başvuruda bulunun.  Biz de Ankara’da size tanıtım için gezi düzenleyelim. Geziye katılanları  sabah saatlerinde alıp, akşama kadar değişik yerlere götürüyoruz. Ankara’nın en büyük projelerinden olan ANKAPARK’ı gezdiriyoruz, eğlendiriyoruz. Güzel bir Ankara turu yaptırıyoruz. Herhangi bir şekilde ücret ödemeden vatandaşlarımız, bu hizmetlerimizden rahatlıkla yararlanabilirler."

TUR ŞİRKETLERİNİ ARATMAYAN HİZMET…

         Özellikle Ankara’yı yeterince tanımayan çevre ilçeler ve mahalleler (köyler) başta olmak üzere, Başkent’in dört bir tarafındaki onbinlerce Başkentli, Büyükşehir Belediyesi’nin tanıtım otobüsleriyle ücretsiz olarak ANKAPARK’tan Hacı Bayram’a, Ankara Kalesi’nden Anıtkabir’e, kentteki değişik rekreasyon alanlarından Çamlıdere’deki Şeyh Semerkandi Türbesi’ne, Kızılcahamam Soğuksu Parkı’ndan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Camii’ne kadar şehrin dört bir tarafını gezme, bilgilenme ve eğlenme gibi pek çok ayrıcalıkla, unutamayacakları anılar biriktiriyor, yaşadıkları şehrin tadına varıyor.

2,5 YILDA, 120 BİN BAŞKENTLİ'YE ANKARA GEZİSİ…

         Başkentlilerin bu geziler sayesinde, 7’den 70’e yaş sınırı olmadan, kenti gezerek, “Ankara’ya yakından bakabilme ve tanıyabilme” imkânına kavuştuğunu kaydeden Başkan Gökçek, “Biz, vatandaşlarımızın, şehre bir adım daha yaklaşmanın, Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin en ücra köşelerine kadar gelen hizmetleri yakından görebilmenin ayrıcalığını yaşamalarını istiyoruz. Bu yüzden de ‘şehrimizi tanıyoruz’ temasıyla yola çıktık ve yine örnek bir hizmete imza attık” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Büyükşehir,, Karış, Karış, Ankara'yı, Gezdiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı