Haber Detayı
08 Ekim 2014 - Çarşamba 21:45
 
Büyükşehir Belediyesi Kendi İşini Kendisi Yapıyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi, pek çok hizmeti atölyelerinde gerçekleştirerek tasarruf sağlıyor.
Ankara Haberi
Büyükşehir Belediyesi Kendi İşini Kendisi Yapıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin bu amaçla kurduğu atölyelerde ağaçtan demir işlerine kadar pek çok malzeme yenilerek ihtiyaca hazır hale getiriliyor. 
Kent Estetiği Dairesi Kent Bakım atölyelerinde toplam 213 personel Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyacı olan büro ve kent mobilyaları ile köprüler, yaya alt ve üst geçitlerin ihtiyacı olan demir v.b. aksamları yapıyor. 
Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’nın Hipodrom Caddesi üzerindeki yerleşkesinde bulunan Marangoz atölyesinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait Aile Yaşam Merkezlerinin, Gençlik Kulüpleri ve BELMEK binalarının etejer, dolap, kütüphane, masa, mutfak dolabı ve tezgahları gibi ağaç işlerinin üretimi gerçekleştiriliyor. Kaplama atölyesinde ise üretilen tüm mobilyaların kaplamaları yapılıyor.
Yine Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’na bağlı bir başka atölye olan demir-kaynak atölyelerinde ise köprülerin korkuluk ve bariyerleri, duvar inşaatında kullanılan demir aksamı ile Ankara evlerinin metal aksamları yapılıyor. Atölyede ayrıca; su tahliye kanalları ve ızgaraların kenarlarına “L demiri” yapılması, demir parmaklıklar, raylı kapıların imalatı, ferforje üretimi, refüjlerin bakımı için gerekli aksamların üretimi, bakımı ve onarımı, çit yapımı, tel örgü yapımı gibi işler gerçekleştiriliyor. 
Kent Estetiği Dairesi’nin inşaat imalat grubunda ise kentteki bütün köprü basamakları ile havuzların bakım ve onarımı gibi faaliyetler yerine getiriliyor.
Boya atölyesinde de BELMEK’ler, Hanım Lokalleri, köprüler, araç alt ve üst geçitleri, yaya alt ve üst geçitleri A’dan Z’ye boyanıyor, duvarlara yazılan yazılar görevlendirilen mobil yazı silme makinası ile yerinde siliniyor.
Cam atölyesinde ise Büyükşehir Belediyesi’nin bütün ofislerinin ve kent mobilyalarının kırık camları değiştiriliyor eksiklikleri gideriliyor.

marangoz.jpg

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara, Büyükşehir, Belediyesi, pek, çok, hizmeti, atölyelerinde, gerçekleştirer
Yorumlar
Haber Yazılımı