Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 22:18
 
Çaankaya'da Kar Altında 'Sokağın Kedisi' Şenliği
Çankaya Belediyesi, KEDVET ve birçok destekçinin işbirliği ile gerçekleşen 6. Geleneksel Sokağın Kedisi Şenliği kar yağışı altında Kuğulu Park’ta gerçekleşti. Etkinlik kapsamında 500 kedi evi dağıtıldı.
Çankaya Haberi
Çaankaya'da Kar Altında 'Sokağın Kedisi' Şenliği

Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile Gönüllü Kediciler ve Kedici Veteriner Hekimler Derneği (KEDVET) birçok destekçinin bir arada organize ettiği 6. Geleneksel Sokağın Kedisi Şenliği Kuğulu Park’ta kar yağışı altında yapıldı. Katılımın yoğun olduğu şenlikte 500 demonte kedi evi dağıtıldı.

 

Soğuk havalarda sokak kedilerinin sığınabileceği bir yuva için kolları sıvayan Çankaya Belediyesi ve KEDVET’in  düzenlediği şenliğe çok sayıda vatandaş katıldı. Karlı bir Ankara günü olmasına rağmen gösterilen ilgi herkesi memnun etti. Şenlikte demonte kedi evlerinin nasıl monteleneceği katılımcılara uygulamalı olarak gösterildikten sonra 500 kedi evi dağıtımı gerçekleşti.

KEDVET adına konuşan başkan Tarkan Özçetin gelenekselleşen etkinliğe katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek desteklerinden dolayı Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e teşekkür etti.   

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çaankaya'da, Kar, Altında, 'Sokağın, Kedisi', Şenliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı