Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 21:38
 
Çalışma Bakanı, Etimesgut'ta Engellilere Müjde Verdi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, engellilerin kamuya atanmasına ilişkin "2018’de kamuya 5000 engelli kardeşimizin atamasını yapacağız, 500 engelli öğretmenin ataması da ayrıca Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacak." dedi.
Etimesgut Haberi
Çalışma Bakanı, Etimesgut'ta Engellilere Müjde Verdi

Sarıeroğlu, Tüm Engelliler Ve Aileleri Yardımlaşma Derneğince (TEDAY), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla, Yunus Emre Sevgi Parkı'ndaki dernek binasında düzenlenen etkinlikte konuştu.

AK Parti ailesinin, engellilerle bir gün değil her zaman bir arada olduğunu belirten Sarıeroğlu, sorunların tekrar gündeme getirilmesinin, çözüm önerilerilerinin tartışılmasının önemli olduğunu söyledi.

AK Parti'nin 15 yıl boyunca, sosyal devlet olmanın gereğini yerine getirmek için büyük çaba gösterdiğini ifade eden Sarıeroğlu, bütün politikalarının merkezine insanı koyduklarını, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" düsturuyla hareket ettiklerini söyledi. Sarıeroğlu, bu bağlamda hayata geçirdikleri sosyal politikalarla tüm vatandaşlara dokunan çok ciddi adımlar attıklarını, bunların en önemlisini engellilerle ilgili çalışmaların oluşturduğunu anlattı.

Hak temelli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Sarıeroğlu , yılların açığını kapamaya çalıştıklarını, engellilerin ve ailelerinin hayatını iyileştirmenin çabası içinde olduklarını vurguladı.

Bakan Sarıeroğlu, sürekli hayat şartlarının, ihtiyaçların, beklentilerin, taleplerin değiştiğine işaret ederek, bu değişim ve dönüşüm süreciyle uyumlu yeni politikaların devreye sokulması gerektiğinin altını çizdi.

Engellilerin toplumsal hayata katılımı önemsediğini vurgulayan Sarıeroğlu, "Sağlıktan siyasete, kültürden sanata, spora kadar engelli kardeşlerimizin daha aktif ve etkin olmasını nasıl sağlayabilirizle ilgili gerçekten büyük bir çaba içerisindeyiz." dedi.

Bakan Sarıeroğlu, 2018 Mart'ta 2 bin 500 kişilik bir atama yapacaklarını, 2500 kişilik bir diğer atamanın ise 2018’in son çeyreğinde gerçekleştireceklerini bildirdi. 500 öğretmenin atamasının da ayrıca Milli Eğitim Bakanlığınca yapılacağını ifade etti.

"Ayrımsız hizmet etmeye devam"

Gençlik ve Spor Bakanlığının yanı sıra yerel yönetimlerin de daha fazla inisiyatif alması gerektiğini dile getiren Sarıeroğlu, Futbol Ampute Milli Takımı'nın aldığı başarıyı anımsattı.

Bakan Sarıeroğlu, Türkiye'ye yönelik bütün tehditlerin, algı operasyonlarının, kötü planların karşısında olmaya devam edeceklerini, AK Parti'nin 15 yıldır herkese, ayrımsız, ötekileştirmeden hizmet verdiğini söyledi. Sarıeroğlu, vatandaşların huzurla, refah içinde yaşamasını istediklerini, bunu gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

TEDAY Dernek Binasında düzenlenen programa; Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel'in dışında Etimesgut Belediye Başkan Yardımcıları Alaattin Sonat ve Ayhan Ünal, MHP ve CHP İlçe Başkanları, AK Parti İlçe Yöneticileri ve çok sayıda davetli ile dernek üyesi engelliler ve aileleri katıldılar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çalışma, Bakanı,, Etimesgut'ta, Engellilere, Müjde, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı