Haber Detayı
16 Ekim 2014 - Perşembe 11:06
 
Çanakkale Engellileri Ankara'yı Ziyaret Ediyor
Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza atan Çanakkaleli engellileri Ankara Büyükşehir Belediyesi yalnız bırakmadı.
Ankara Haberi
Çanakkale Engellileri Ankara'yı Ziyaret Ediyor

ürkiye Görme Engellileri Derneği Çanakkale Şubesi tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı nedeniyle “Yüzüncü Yılda Seferberlik Çağrısı” başlığı altında ve “Büyük Yürüyüş” sloganıyla Çanakkale 57. Alay Şehitliği’nden aldıkları vatan toprağını ve Türk Bayrağını yürüyerek Ankara’ya getiren 10 engelliye Ankara girişinde Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “Hoşgeldiniz” dedi.

Çanakkale’de sabah namazını kılarak başlattıkları “Büyük Yürüyüş”ün ardından son olarak Ankara’ya ulaşan engellileri Eskişehir Yolu-Ankara girişi Kent Giriş Kapısı önünde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin, “İki gün boyunca Ankara’da misafirimiz olacaksınız. Büyük bir yürüyüşün öncüleri oldunuz sizlere teşekkür ediyorum, Ankara’ya hoş geldiniz şeref verdiniz” diyerek karşıladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Engellilere Hizmet Merkezi görevlilerinin de hazır bulunduğu karşılamada engelliler ve beraberlerindeki refakatçilere yol yorgunluğunu atmaları için yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

Karşılamada AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir de hazır bulundu.

-CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN’I ZİYARET EDECEKLER

Çanakkale’den aldıkları vatan toprağını ve Türk Bayrağını Lapseki-Biga-Bandırma-Bursa-İnegöl-Bozüyük-Eskişehir ve Polatlı mola noktalarını takip ederek Ankara’ya getiren engelliler Ankara’da iki günlük programları boyunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kabul edilecekler ve yanlarında getirdikleri vatan toprağını emanet edecekler.

İkisi bedensel engelli, diğerleri ise işitme ve görme engelli 10 yürüyüşçü ve beraberlerindeki refakatçileri Ankara’daki programları kapsamında iki gün boyunca Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu olacaklar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çanakkale, Zaferinin, 100, Yıldönümü, nedeniyle, anlamlı, bir, etkinliğe, imza,
Yorumlar
Haber Yazılımı