Haber Detayı
16 Mart 2017 - Perşembe 16:03
 
Çankaya Belediyesi, 'Art Ankara' Sanat Fuarı'nda
Çankaya Belediyesi, uluslararası sanat alanına adını yazdıran ve üçüncüsü düzenlenen Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı’na özel koleksiyonu ile katıldı.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi, 'Art Ankara' Sanat Fuarı'nda

Resimden fotoğrafa, heykelden özgün baskıya Türkiye ve dünyadan binlerce sanat eserinin yer aldığı Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı üçüncü kez Ankaralı sanatseverlerle buluştu.  Fuarın açılış kokteyli Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, çok sayıda sanatçı, gazeteci ve sanatseverin katılımıyla gerçekleşti. Türkiye ve 19 ülkeden toplam bin 800 eserin sergilendiği Art Ankara Çağdaş Sanat Fuarı’na Çankaya Belediyesi de özel koleksiyonu ile katıldı.

“SANATIN DEĞERİ ÖLÇÜLEMEZ”

Fuarı usta oyuncu Tamer Levent ile birlikte gezen Alper Taşdelen, sanatçıları tebrik ederek, sanat adına verilen emeğin değerinin ölçülemeyeceğini söyledi. Taşdelen, Ankara’da sanat adına düzenlenen her türlü organizasyonun içinde olmaya çalıştıklarını ve destek verdiklerini belirterek, sanatın başkenti olma özelliği taşıyan Çankaya’ya Zülfü Livaneli Kültür Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi’ni kazandıracaklarını söyledi.

Alper Taşdelen, Türkiye tarihinin en büyük maden faciası olan Soma’yı anlatan “Soyunuyoruz” başlıklı sergiyi gezerek detaylarını küratör Füsun Kavalcı’dan dinledi. Taşdelen, madencilerin soyunma odalarından esinlenerek oluşturulan ve objelerin kömür kovalarının içinde yer aldığı serginin etkileyici olduğunu ifade etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi,, 'Art, Ankara', Sanat, Fuarı'nda,
Yorumlar
Haber Yazılımı