Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 13:18
 
Çankaya Belediyesi İşçileri Yine Kandırdı
CHP’ye yürüyecek 600 işçiyi durdurmak için kovduğu 12 temizlik işçisini jet hızıyla işe almıştı. Kovulan işçiler 1 hafta geçmesine rağmen işe başlatılmadı. Kandırılan işçiler salı günü yürüyüş yapacak.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi İşçileri Yine Kandırdı

Sabah Gazetesi'nde yeralan Aykut Gören'in haberine göre; Çankaya Belediyesi'nde çalışan 600 temizlik işçisi sendikal hakları için 18 Aralık'ta greve gidecekti. İşçilerin grev kararını mahkeme kararıyla durduran Çankaya Belediyesi, taşeron firması Nakliyat-İş Sendikası üyesi 12 işçiyi tazminatsız bir şekilde kovdu. Belediyenin Ziya Gökalp Caddesi'ndeki hizmet binasını basan işçiler arkadaşlarının yeniden işe alınmasını isteyerek Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ile görüşmek istedi. Taşdelen işçilerin çağrısına duyarsız kaldı.

'İŞE ALDIK' DEDİ...
Belediye Başkanı Taşdelen'le görüşemeyen işçiler bu sefer soluğu CHP Genel Merkezi'nde aldı. Burada CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile görüşen sendika yetkilileri buradan da umdukları sonucu elde edemeyince geçtiğimiz hafta İzmir Caddesi'nden CHP Genel Merkezi'ne yürüme kararı aldı. İşçilerin bu kararının ardından sessizliğini bozan Başkan Taşdelen işten kovduğu 12 temizlik işçisini yeniden işe aldığını duyurdu. Taşdelen'in açıklamasının ardından işçiler yürüyüş eyleminden vazgeçti.

KILIÇDAROĞLU'NA SESLENDİ
Herkes işçilerin pazartesi günü işe başlatılmasını beklerken aradan bir hafta geçmesine rağmen Çankaya Belediyesi 12 işçiye işbaşı yaptırmadı. Kovulan işçilerden biri olduğu öğrenilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Sayın genel başkanım... Ben ve 12 arkadaşım Çankaya Belediyesi'nden işten atılan işçileriz... Hala işimize dönemedik... Yarın son gün... Eğer olumlu bir gelişme olmaz ise sendikamız Nakliyat-İş eylem yapmayı planlıyor. Partimizin zarar görmesini istemiyoruz. Lütfen bizlere yardımcı olun..." açıklamasında bulundu.

SÖZLER TUTULMADI
SABAH'a konuşan Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, "Ne CHP ne de Çankaya Belediyesi verdiği sözleri tutmadı. 12 arkadaşımız hala işe dönmedi. Bu nedenle yarım bıraktığınımız direnişimizi pazartesi yeniden başlatacağız. Salı günü de CHP Genel Merkezi'ne yürüyüşü gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi, İşçileri, Yine, Kandırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı