Haber Detayı
10 Ağustos 2017 - Perşembe 21:23
 
Çankaya Belediyesi'nden Babalık Eğitimi
Toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmalarıyla Türkiye’nin ilk mor bayraklı yerel yönetimi olan Çankaya Belediyesi, “Baba Destek Eğitim Programı” nı başlatıyor.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi'nden Babalık Eğitimi

Çankaya Belediyesi ile Ana Çocuk Vakfı’nın (AÇEV) birlikte gerçekleştireceği “Baba Destek Eğitim Programı” protokolü, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve 1993 yılından bu yana Türkiye eğitim programları yürüten AÇEV Genel Müdürü Nalan Yalçın imzaladı.

Başkan Taşdelen, eşit ve özgür bir dünya için çalıştıklarını belirterek, “Biz Çankaya Belediyesi olarak özellikle kadınların uğradığı hak kayıplarına ve şiddete karşı mücadele ediyoruz. Erkek egemen sistemi tersine çevirmek eşitliği sağlamak zorundayız” dedi.

Protokolü, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak, çağdaş bir Türkiye oluşturmak amacıyla imzaladıklarını dile getiren Alper Taşdelen, “Anne ve babaya biçilen roller eşitsizliğin kaynağını oluşturuyor. Kadını sadece ‘anne’, babayı ise her şeye ‘hükmeden’ rolü biçen anlayış, laikliğe darbe vuran bugünlere gelmemize neden oldu” diye konuştu. 

AÇEV Genel Müdürü Nalan Yalçın da söz konusu protokolü Çankaya Belediyesi ile birlikte yürütecekleri için çok mutlu olduğunu belirterek, “Çocuk gelişiminde anneler kadar babalar da önemli. Babalara eğitim verilmesi hem çocukların hem de toplumun geleceğini çok yakından ilgilendiriyor. Daha iyi nesiller için birlikte çalıştığımız Çankaya Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi'nden, Babalık, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı