Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 01:34
 
Çankaya Belediyesi'nden Bir Yatırım Daha
Çankaya Belediyesi 7 Eylül’de başladığı açılışlarına bir de temel atma ekledi. Mutlukent Çankaya Evi, Tiflis Parkı, İsmet İnönü Parkı, Cebeci Pazaryeri, Zülfü Livaneli Kültür Merkezi, İshak Öztürk Parkı açılışlarından sonra Huzur Pazaryerinin de temelini attı.
Çankaya Haberi
Çankaya Belediyesi'nden Bir Yatırım Daha

Çankaya Belediyesi, yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde düzenlenen Huzur Pazaryeri temel atma töreninde halk müziği sanatçısı Kubat, Çankayalılara keyifli bir gece yaşattı.

 

Temel atma töreninde bölge halkına, “Huzur Mahallesi’nin, Öveçlerin, yiğit insanları merhaba” diye seslenen Başkan Alper Taşdelen konuşmasında, verdiği bir sözü daha tutmanın kıvancını yaşadığını söyledi. Seçimlerden önceyi bölgeyi ziyaretinde kapalı pazaryeri sözü verdiğini ifade eden Taşdelen konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bir belediye başkanı için en önemli şey verdiği sözü tutmasıdır. Öveçler Bölgesi, Huzur Mahallesi hizmeti en çok hak eden yerlerdendir. Çünkü buranın nüfusu çok ve imarı uzun zaman almış bir bölge. Göreve geldiğimiz ilk günlerde Gazze Parkı’nı açtık; görüyoruz ki, halkımız en iyi biçimde faydalanıyor. Bugün de pazaryerini yeniden yapmak için bir adım atıyoruz. Huzur Pazaryeri artık kapalı pazaryeri olacak ve sadece pazaryeri değil aynı zamanda çocukların oyun oynayabileceği, herkesin spor yapabileceği, bisiklete binebileceği, konser, yazlık sinema gibi etkinliklerin düzenleneceği bir kent meydanı olacak. Ekim ayında ise biraz ötede Ata Gündüz Bakımevini hizmete açacağız. Bölgeye hizmetimiz bitmeyecek”.

AÇILIŞ MAYIS’TA

Huzur Pazaryerini en kısa sürede tamamlayacaklarını kaydeden Alper Taşdelen, “Biz burada temel atıp bırakmayacağız. Mayıs ayı başında kurdeleyi hep birlikte keserek yine güzel bir konserle açılışını yapacağız. Çankayamız çok güzel bir pazaryeri, kent meydanı kazanacak. Biz dini, inancı, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm yurttaşlarımıza eşit hizmet götürme anlayışına sahibiz. Her bir Çankayalının başımızın üstünde yeri var. Çankaya’ya çok güzel hizmetler kazandırmak, sizlerin ‘iyi ki Çankaya’da yaşıyoruz’ diyebilmeniz için durmadan çalışıyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Çankaya, Belediyesi'nden, Bir, Yatırım, Daha,
Yorumlar
Haber Yazılımı